zadání práce od 25. - 29.5. 2020

Ahoj děti!

Jsem napjatá, jak nám to teď půjde. Vám doma i nám ve škole tak, abychom se mohli i společně alespoň virtuálně občas potkat. Tento týden mám v plánu ve škole natočit, jak počítáme obvod a obsah různých útvarů ze sirek. Držte nám palce!

Co nás čeká do konce června?

V češtině už budeme jen opakovat. Určitě nebudeme letos probírat slovní druhy - možná jen podstatná jména a slovesa. Na ostatní je času dost příští léta. Dočítáme Otíka a budeme víc pracovat v písance, kde si naučené znalosti také procvičíme.

V matematice pokračujeme učebnicí, ale už také nic nového nečekejte. Hlavní je násobilka a sčítání a odčítání do 100. Pokud vám nejde nějaký spoj, napište si ho velkými písmeny na papír a vyvěste na místo, kde se často vyskytujete. Až vám “vleze do hlavy,” vyměníte ho za jiný těžký spoj. Papíry nevyhazujte, po prázdninách se vám určitě budou zase hodit :o). Dobré také je popřemýšlet nad tím, jak na výsledek přijít jinak - rychleji - třeba rozdělit si ho na dva snazší kroky. Třeba mi nejde  do hlavy 7x8. Vím ale jistě, že 8x8=64, 7x8 tedy bude o jednu osmičku méně - tedy 64-8=56.

V prvouce je v učebnici ještě téma domácích a hospodářských zvířat a pak už také hlavně opakování. Já bych ještě ráda splnila přání ze sdílené tabule a proto ještě v červnu otevřeme téma vody.

Deník je od tohoto týdne už jen dobrovolný.

ČJ

opakování na s. 69 a 70
písanka s. 39

M

s. 23/4 + hra a 25/hra - uděláme ve třídě, natočíme a pošleme vám to - vy to zkusíte doma stejně nebo se aspoň na to podíváte

24 a 25/1,3 (25/4 jen kdo chce experimentovat s penězi :o)

růžový sešitek s. 20

nepovinná výzva: spočítej obvod své postele na počet sirek! Přemýšlej, jak si vystačit s jednou krabičkou sirek.

PRV

opakování - třídění zvířat prac. sešit s. 64 - pokud něco nevíš, dohledáš si to buď v prezentaci Třídění zvířat nebo v učebnici na straně 56 a 57.

Cíle:

třídím zvířata do hlavních skupin

spočítám obvod a obsah útvarů ve čtvercové síti

denně čtu

píši správně velká písmena

nepovinné úkoly:

úlohy o čase

počítání do 100 s roboty

měsíce  v roce

děda Lesoň

motýli

s. 60 - 62 PRV prac.sešit - opakování skupiny zvířat