zadání práce od 23. - 27.3. 2020

předmět

učivo

Čj

Přečtěte si v učebnici na s.79-80 skládání slov. Vypracujte do sešitu cvič. 3 na s.80. V pracovním sešitě vyplňte 31/1,31/2, 31/4, 31/5-toto cvičení mně ofoťte a pošlete do 27.3. na můj mail. Nebo napište do wordu a pošlete v příloze.Dál si vyplňte 32/7 a,b a 32/8.

Pokud si nebudete vědět rady, napište mně mail.

Aj

Skupina Michaely Křiváčkové

Asking the way and giving directions

a)na níže uvedeném webovém odkazu si udělejte úkoly: 1 - 15 (cv. 10 - pokud vám půjde spustit; cv. 13 - úlohy  Check your understanding: gap fill typing + Check your understanding: gap fill (pouze na fialovém podkladě)

b) z udělaných cvičení si prosím vypište slova a fráze, které považujete pro sebe jako užitečné

Skupina Batty

1. odeslat zbylé práce (výjimky použití určitých a neurčitých členů - stačí svými slovy popsat) na mail B.Battseren@zspetriny.cz

2. překlad textu Dylan’s plan (učebnice str. 50)

3. Učebnice str. 51/2,3a přepsat do sešitu a poslat do konce týdne

4. opakování slovíček: everybody, everything, anybody, anything, something, nothing (nemusíte posílat, opakujte si pro sebe)

CJ

NJ Lisoň -  Doplnit všechny cvičení 3. lekce v pracovním sešitu + na       konci lekce je cvičný test - ten si vyplňte a pošlete na email: m.lison@zspetriny.com

Přihlašte se do Google Classroom s kódem: q6oceo6

FJ : A/ Zopakuj slovní zásobu ze cvičebnice 26/page 25

B/ cvičebnice Test d´autoévaluation (řešení je na str.67)

C/ Poslech na YouTube : cokoliv Alain Le Lait

D

Než se následující týden ,,vrhnete” na Karla IV., motivujte se zhlédnutím filmu Noc na Karlštejně. Pak mi napište (do 27.3.), která manželka  ze 4 Karlových ve filmu vystupuje a 4-5 větami  charakterizujte její chování vzhledem ke Karlovi.

1)zkuste si napsat !test! :) poznávačka ptáků- viz příloha pod tabulkou a výsledky mi poslat na e-mail h.dobrodinska@zspetriny.cz

2)jinak si přečtěte v učebnici str. 62-63 -plavuně a přesličky a udělejte si výpisky do sešitu ( stačí stručně- jde o to, abyste je hlavně v přírodě poznali)

Kdyby byl jakýkoli problém, ozvěte se a hlavně se nestresujte- jděte se na ty rostliny podívat do přírody

Totéž zadání i na classroom zeměpis,přírodopis

Z

Práce je průběžně zadávána na Google classroom v kurzu Zeměpis, přírodopis, chemie. Pokud nemáte heslo nebo nevíte jak se přihlásit, kontaktujte p.blazka@zspetriny.cz.

Ov

Komunikuji nově přes google classroom a děkuji za trpělivost. Pár jedinců tam stále není. Budu se snažit o práci dětí informovat skrze Bakalář. zatím mi stačí, když se přihlásí, začnou se s classroomem učit. Pokračuje zadaná práce k tématu feminismus, významné ženy 19., 20. století Pro heslo do classroomu kontaktujte    d.kavkova@zspetriny.cz. děti zdravím!

Hv

Doporučuji shlédnout dokument ,,Bedřich Smetana, otec české hudby “

Vv