zadání práce od 23. - 27.3. 2020

předmět

učivo

Čj

Úkoly jsou zadávány prostřednictvím aplikace Google Classroom. Pro přihlášení kontaktujte paní učitelku Sukovou na h.sukova@zspetriny.cz.

Aj

skupinka p.uč. Pilařové

A/ Opakování používání THE před místními názvy- viz příloha .

Je zde vysvětlení resp shrnutí a cvičení

Pošlete vyplněné na e.pilarova@zspetriny.cz

B/ Make a guide to your city

• give some information about the city /location,size, population/

• write about some interesting places in the city / minimum 4 places/

• write about the place in your city that you personally like and please don’t forget to add,why you like it :)))

• add the photo of one of these interesting places !

celkový počet slov 120-150

pošlete,prosím, na e.pilarova@zspetriny.cz do 27.3.2020

Pokud budete mít dotaz ,nebudete si vědět rady -napište!!! Poradím, odpovím !!! Don’t worry,be happy and healthy !!!!!!!

Je-li problém,pište!!!

Dobrovolné a velmi užitečné a fajnové - poslouchejte písničky v aj a hledejte si jejich texty, sledujte filmy a podcasty v originále- s titulky i bez, čtěte angl. knížky v originále !!! Je to bezva - ale to Vy víte,protože už tohle všechno děláte !!!!

Good luck !!!

Skupina G. Šaginjanová

Opakování používání THE před místními názvy viz příloha   London Sights.

Pošlete prosím vyplněné na g.saginjanova@zspetriny.cz do 27.3.2020

Pokud budete mít dotaz- napište.

GOOD LUCK

CJ

NJ Lisoň -  Doplnit všechny cvičení 3. lekce v pracovním sešitu + na       konci lekce je cvičný test - ten si vyplňte a pošlete na email: m.lison@zspetriny.com

Přihlašte se do Google Classroom s kódem: q6oceo6

FJ : A/ Zopakuj slovní zásobu ze cvičebnice 26/ page 25

B/ cvičebnice str.25 Test d´autoévaluation ( řešení je na str.67)

C/ poslech na YouTube : cokoliv Alain Le Lait

D

Než se následující týden ,,vrhnete” na Karla IV., motivujte se zhlédnutím filmu Noc na Karlštejně. Pak mi napište (do 27.3.), která manželka  ze 4 Karlových ve filmu vystupuje a 4-5 větami  charakterizujte její chování vzhledem ke Karlovi.

1)Zkuste si napsat “test”  poznávačka ptáků viz příloha pod tabulkou a pošlete na můj e-mail h.dobrodinska@zspetriny.cz řešení

2)Vyplňte pracovní list-Opakování ptáků, viz příloha pod tabulkou. Řešení můžete poslat elektronicky nebo vytisknout a v papírové podobě a uchovat na pozdější dobu či odpovědi napsat pod čísly do sešitu- prostě tak, jak vám to vyhovuje

Kdyby cokoli nebylo jasné nebo jste nestíhali, napište mi a hlavně se nestresujte se a jděte se na ty ptáky podívat ven

Totéž zadání i na classroom Zeměpis,přírodopis

Z

Práce je průběžně zadávána na Google classroom v kurzu Zeměpis, přírodopis, chemie. Pokud nemáte heslo nebo nevíte jak se přihlásit, kontaktujte p.blazka@zspetriny.cz.

Ov

Práce průběžně zadávána na Google classroom (kod k přihlášení: uruhiao). Dokončení práce z minulého týdne - LZPS (do 24.3), referát o ženách (do 31.3.)

Et

Pokračování z minulého týdne : Média a jejich vliv na člověka

Hv

Doporučuji shlédnout dokument ,,Bedřich Smetana otec české hudby”