zadání práce od 23. - 27.3. 2020

NJ - Jana RichterNJ - Jana Richter

CHEMIECHEMIE

9.A - práce na týden od 23. - 27.3.2020

Edufix.cz <info@edufix.cz>  vzhledem k aktuální situaci související s uzavřením škol a vzhledem k dalším opatřením, která se každým dnem zpřísňují, jsme se rozhodli školám i studentům pomoci s výukou a přípravou na důležité zkoušky:

Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA. Kurzy jsou dostupné na https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory. Technicky to lze provést přes slevový kupón se 100% slevou - PRIJIMACKY2020, který student vyplní před výběrem platby.

předmět

učivo

Čj

Úkoly jsou zadávány prostřednictvím aplikace Google Classroom. Pro přihlášení kontaktujte paní učitelku Sukovou na h.sukova@zspetriny.cz.

Aj

skupina p.uč. Pilařové

A/ Everyday English - Making request

-pracovní sešit str. 38/cv. 4 - pro inspiraci slovní zásoby a užitečných frází

-prac.sešit str. 39/cv. 5 vypracovat do PS

B/učebnice str.49 /cv. 8B- vyberte si 2 témata, vytvořte dva dialogy podle vzoru ve cvičení 8/a

požadavek

námitka

návrh na řešení námitky

přijetí/zamítnutí navrhovaného řešení

ukončení konverzace

dialogy pošlete na e.pilarova@zspetriny.cz

Je-li problém,pište.

Dobrovolné a velmi užitečné a fajnové - poslouchejte písničky v aj a hledejte si jejich texty, sledujte filmy a podcasty v originále- s titulky i bez, čtěte angl. knížky v originále !!! Je to bezva - ale to vy víte,protože už tohle všechno děláte !!!!

Good luck !!!

Skupina G.Šaginjanová

a)  Class Book pg.46 -4B Jobs

wordlist Activity Book pg. 83 Jobs + personality

b)  Class Book pg. 46 ex. 1a complete the sentences with the words in the box and send the answers back to me

c) Activity Book pg. 36 ex. 1, 3, 4 and exercise number 2 is a listening activity, use the CD you have in your Activity Book

Thank you and good luck!

Cj

Nj - Richter - v příloze máte prac. list na préterutum a perfektum slabých sloves. Pracovní list mi pošlete na mail zpět j.richter@zspetriny.cz , v případě, že nemůžete scanovat, tak stačí fotka ( čitelná), v nejhorším písemně ( číslo + tvar slovesa) . Použijte případně slovník, stále trvá naučit se slovíčka z lekce 6. Je-li problém, pište.

Opakovat můžete na www.jazyky-online.info Moc vás zdravím.

RJ-  UČ str. 101 žlutý text opsat do sešitu a podtrhnout podstatná jména.

NJ - Lisoň - Popište svůj běžný den za poslední týden (min.100 slov), práce posílejte na m.lison@zspetriny.com

Přihlašte se do google classroom (učebna) pomocí kódu: cinvfc5

FJ : Příprava na test Passé composé

D

Komunikuji přes classroom a děkuji za trpělivost. Pár jedinců tam stále není. Snažím se o práci dětí informovat skrze Bakalář. Téma týdne jsou české dějiny za 2.sv.v.    d.kavkova@zspetriny.cz

Práce je průběžně zadávána na Google classroom v kurzu Zeměpis, přírodopis, chemie. Pokud nemáte heslo nebo nevíte jak se přihlásit, kontaktujte p.blazka@zspetriny.cz

Z

V tomto týdnu si prohlédněte video k jaderné havárii v Černobylu.

Ch

zkuste si napsat “test”:) Opakování Redoxní děje- viz příloha pod tabulkou, výsledky mi pošlete na e-mail h.dobrodinska@zspetriny.cz

Kdyby jste měli jakýkoliv dotaz nebo nestíhali, napište mi a hlavně aplikujte chemii do praxe- vzpomeňte na filtraci( mimochodem nejlepší filtr je aktivní=živočišné uhlí,kdyby se vám ho podařilo vpravit do roušky, máte dokonalý filtr)

Totéž můžete vypracovat i na classroom Zeměpis,přírodopis…….