Výchovný poradce

Informace pro rodiče žáků, kteří se budou hlásit na střední školy a víceletá gymnázia

1. V prvním kole přijímacího řízení je možno podat 2 přihlášky. Ve druhém kole je počet přihlášek neomezený.

2. Přihlášky s potvrzeným prospěchem vám vytiskne základní škola. Přední stránku přihlášky (jméno, bydliště, název a adresa střední školy, vzdělávací obor apod.). si vyplníte sami.

3. Přihlášku na střední školy odesílá (resp. dodává) zákonný zástupce (nikoliv základní škola).

4. Termín odevzdání přihlášek

a) 30. 11. 2018 na školy s talentovými zkouškami

b)  1. 3 . 2019 na školy bez talentové zkoušky

5. Zápisový lístek, který vydává základní škola (výchovný poradce) pouze zákonným zástupcům, je potřeba k potvrzení zájmu o studium na střední škole, kde uchazeč vykonal úspěšně přijímací řízení. Lístek musí být na střední školu dodán do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých uchazečů. Zákonní zástupci žáků 9. ročníku obdrží zápisové lístky v lednu 2018 (resp. listopadu 2017). Zákonní zástupci žáků 5. (resp. 7.)  ročníku dostanou zápisové lístky po úspěšně vykonaných přijímacích zkouškách.

6. Webové stránky s přehledem středních škol: www.infoabsolvent.cz, www.atlasskolstvi.cz

Budete-li mít jakékoli další dotazy, neváhejte a pište na mailovou adresu m.krivackova@zspetriny.cz

S pozdravem

Michaela Křiváčková (výchovný poradce)