zadání práce od 4. - 7.5. 2020

ČJ

Pozorně si přečíst texty DOPIS a POPELKA, najít v nich chyby, přepsat již bez chybiček a poslat na GC.

Vyplň pracovní list a rovněž pošli na GC.

Učebnice 115/8a, b - do školního sešitu

PS: 56/5ab

MA

AJ

L.SZTURCOVÁ

zadání na GC - pokračování poslechu příběhu + odpovědi na otázky

učebnice strana 38 cv. 2, 3, 4 - do školního sešitu

Online hodina angličtiny se bude konat v úterý 5.5. v 10 hodin :-)

BATTY: google classroom + pondělní videokonference

K.KUBELKOVÁ práce je průběžně zadávána na google disku

G. ŠAGINJANOVÁ

a) Učebnice str. 48 cv. 2,  poslech najdete dole - viz první odkaz.

b) Prosím přeložte do češtiny, překlad napište do sešitu, budete-li mít možnost pošlete mi to.

c) Pracovní sešit str. 40 cv. 1, prosím zpracujte dle vzoru, nejdříve si napište otázku s tázacím slovem kdy (when) - vzor  When is the Maths exam (zkouška)? It's at quarter past four.

d) Pracovní sešit str. 40 cv. 2, napište dalších 7 vět o Danovi, nezapomeňte, že Dan je třetí osoba v jednotném čísle, to znamená, že sloveso má mít koncovku -s nebo -es. Vzor: On Monday, he plays football with Mark at five o'clock.

E. PILAŘOVÁ  práce zadávána průběžně  na google classroom , pro heslo a informace kontaktujte e.pilarova@zspetriny.cz

VL

Pracovní list SLOVENSKO (viz GC)

Téma: MĚSÍC

Učebnice str. 32 - prostuduj si

Pak odpověz na otázky č. 5 a 6, odpověz na ně a pošli na GC.

PS: str. 19 / 10, 11 - doplň

Odkazy na videa máš na GC.

POZNÁMKY

V rámci HV si poslechni tzv. bilingvní písničku od hudební skupiny Chinaski a odpověz na otázky v přiloženém pracovním listu na GC