zadání práce od 27. - 30.4.2020

2.C ZADÁNÍ OD 27. DO 30.4.2020

Ahoj děti!

Pracujete výborně a pečlivě! Opravdu skvělá práce! Končí škapulířová výzva, doufám, že většina taštiček je hotova a v červnu si je pak všichni ukážeme ve škole! Těším se na to!

Pokud máte zájem setkat se online - naživo společně, můžete se zapsat do skupiny těch, s kterými se chcete vidět dne 30. dubna - na čarodějnice. Odkaz do místnosti na online setkání bude viset na etřídě. Podmínkou účasti je převlek a zapsání se do čarodějnické skupiny - po šesti. Setkání bude cca půlhodinové. Je to slet čarodějnic!
Budeme spolu vařit lektvar, připrav si proto:

úzkou skleničku, potravinářské (nebo i třeba temperové, vodové) barvy, malou lžičku, olej, jedlou sodu (nejlépe i kyselinu citronovou nebo kus jakékoliv šumivé tablety). Pokud věci neseženeš, pak tě budeme muset proměnit v žábu - pokud se ovšem povede lektvar.
  tabule k přihlášení do skupin (klikni - nebo mi napište do mailu)

Na e-třídě máme ve fotogalerii dopis od Kryštofa!

MA
uč. s. 53, s. 11, 12 celé
s. 13/1, 49/1  (kdo chce, může celé stránky)

růžový sešitek s. 14 a 15
osa souměrnosti - malý pracovní list

ČJ

písanka s. 40 - jak nejlépe umíme!

čeština učebnice s. 63 a 64 (bě, pě, vě, mě)

Otík jedna kapitola + PL
histogram čtení - zapisujeme celý týden množství přečteného do tabulky!

čtení s porozuměním v prezentacích - dělat si poznámky, kreslit, kde je to napsáno, nafotit, poslat :o) (pokud mám možnost samozřejmě)

videopozdrav (klikni): ukážeme si psaní bě, pě, vě, mě (část prezentace z dalšího týdne - o hláskách), berana dědy Lesoně, osovou souměrnost - z nepovinného úkolu
(více zde: https://www.umimematiku.cz/cviceni-osova-soumernost)

PRV

PREZENTACE TŘÍDĚNÍ ŽIVOČICHŮ

(Pokud si nemůžeš pustit prezentaci a odevzdat, co sis při ní vypsal, udělej v učebnici s. 57 - ryby, plazi a obojživelníci a PS s. 62.)

HV a ČJ

PREZENTACE - Karneval zvířat
(Kdo si prezentaci nemůže pustit, bude si na ni muset počkat až do školy :o)

Cíle (hodnocení v žákovské knížce):

čtu každý den

pomáhám doma

umím zpaměti násobky 7

rozumím zadání v prezentacích

vyjmenuji hlavní skupiny živočichů

rodiče prosím o odevzdání poznámek dětí k prezentacím, tabulku na čtení, případně další, pokud chcete nebo je tam někde potřeba cokoli vysvětlit

________________________________________________________________________

Nepovinné úkoly:

detektivní příběh - čtení s porozuměním

osmisměrka části lidského těla

osová souměrnost

násobení

šifra (sč. a odč.do 100)

počet slabik

druhy hlásek

vlk

rys

Příští týden si vysvětlíme obvod a obsah, ukážeme si magické čtverce a pustíme si něco o vesmíru. Ukážeme si grafický zápis hlásek.