Zeměpis

V zeměpise se učíme podle učebnic a pracovních sešitů nakladatelství Fraus. Když probereme nějaký tematický celek, píšeme testy, kde si žáci vybírají ze 4 možností. O testech se dozvídají předem. Občas také píší krátké klasické písemné práce s otázkami. Nepovedené testy a písemné práce si žáci mohou opravit. Také si mhou po dohodě s vyučujícím udělat krátký referát – převážně zpaměti, s minimem čísel a se zajímavými informacemi, které nejsou v učebnici. Možná je též prezentace s vlastním komentářem rozšiřujícím informace v prezentaci.

Každoročně se zúčastňujeme zeměpisné olympiády, kde máme dobrá umístění v obvodním kole, někdy i s postupem do krajského kola.

HRAVÁ ODPOLEDNÍ SETKÁNÍ PRO PŘEDŠKOLÁČKY

Srdečně zveme všechny zájemce na hravá odpoledne pro předškoláčky vždy od 16:00 do 17:00 v termínech 28.2., 7.3., 14.3. a 21. 3.. Zvané jsou děti spádové i nespádové v doprovodu rodičů, pro které ve stejném čase připravujeme setkání s vedením školy či seznámení s nabízenou metodou výuky čtení v 1. třídě - seminář pro rodiče ( 28.2.). Na odpolední akce není třeba se předem přihlašovat. Vstup je volný a lze se zúčastnit programů dle možností a výběru zájemců.