Tělesná výchova

Florbal - 3.místo (Praha 6), starší žáci

Ve dnech 24.11. – 27.11. jsme se tradičně zúčastnili florbalového turnaje základních škol. Kvalitativní úroveň v městské části Praha 6 je vždy vysoká, turnaje se zúčastnilo 18 škol a pouze vítěz měl možnost postoupit do krajské soutěže. Bohužel jsme se museli obejít bez 2 výrazných opor týmu (Jiřího Horáka a Jakuba Kašpara) a náš kádr tak byl velmi úzký. Přesto jsme měli vysoké ambice a naši tříletou přípravu chtěli proměnit ve výrazný úspěch.

V okresní kvalifikaci se vždy utkaly 3 týmy ve skupině, kdy pouze vítěz postupoval do finálového kola. Hned v prvním zápase jsme narazili na velmi silného soupeře – ZŠ Bílá, se kterou jsme remizovali 1:1. K postupu jsme potřebovali zvítězit nad ZŠ T.G.Masaryka vyšším rozdílem než ZŠ Bílá (5:0) a podařilo se, výhodu dohrávaného utkání jsme využili – vyhráli jsme 10:1. V posledním utkání vítězů 2 skupin se hrálo pouze o nasazení do pátečního finálového kola. Byť jsme byli výrazně lepší, díky výbornému výkonu soupeřova brankáře jsme podlehli ZŠ Antonína Čermáka 1:2.

Systém finálového kola byl stejný jako při kvalifikaci. Vítězové tříčlenných skupin se střetli ve finále o mistra městské části Praha 6. Druhé týmy skupin o 3. místo a třetí týmy skupin o 5. místo. Našim dlouhodobým soupeřem je ZŠ Norbertov s florbalovou tradicí a předpokládali jsme, že právě tento tým bude největší překážkou. Ačkoliv jsme se snažili taktickou hrou přelstít soupeře, nepodařilo se. Po bezbrankovém poločase, jsme udělali 2 chyby a soupeř nás nemilosrdně potrestal, prohráli jsme 0:2. Na třetí pokus nás tedy ZŠ Norbertov porazila a mohla se těšit nejen na finále. Po zklamání jsme stále měli o co hrát, pořád jsme mohli získat medaili. V posledním utkání jsme potřebovali porazit ZŠ Emy Destinové. Utkání jsme jasně ovládli v poměru 4:0 a vyhlíželi soupeře v boji o bronz. Nakonec tím soupeřem byla ZŠ Petřiny jih a o rivalitu klání bylo postaráno. Ve špičkovém utkání z obou stran jsme vybojovali vítězství 2:1 a obhájili loňské bronzové medaile. Finále bylo jasnou záležitostí ZŠ Norbertov, která rozstřílela ZŠ Antonína Čermáka již v první půli, dosáhla konečného vítězství 6:1 a postupu do krajského kola, kde jí upřímně přejeme hodně úspěchu.

O tom, jak bychom dopadli a kam až došli s plnou sestavou, můžeme pouze spekulovat. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za bojovnost a dlouhodobě vzornou reprezentaci školy ve florbale.

Turnaje se zúčastnili: G: (Tomáš Novotný, David Kubík); O: (Lukáš Rys, Dan Kulich); Ú: Pavel Galantič, Martin Slabý, Jakub Soukup, Dominik Bartošek).

II. ročník Olympijského víceboje

15.10. 2015
Sazka Olympijský víceboj
Naše škola se přihlásila do II. ročníku Olympijského víceboje (celoroční projekt ČOV) a nabízí znovu sportovní náplň pro všechny žáky. Žáci mohou sportovat jen pro radost a přirozenou formou u nich může být odhalen sportovní talent.
Hlavním cílem je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu. Skvělou motivací je sportovní vysvědčení, které dětem ukáže jejich silné sportovní stránky.

Florbal - 3.místo (Praha 6), starší žáci

21.11. 2014
Florbal - 3.místo (Praha 6), starší žáciNaši žáci vybojovali bronzové medaile v okresním kole florbalového turnaje v kategorii starších žáků (okres Praha 6). Tým složený především z žáků 8.tříd měl nelehký úkol obhájit titul a tím postoupit do krajského kola, což se bohužel nepovedlo. V kvalifikaci jsme v úvodním utkání narazili na florbalový výběr ZŠ Na Dlouhém lánu, který byl proporcionálně výrazně v převaze, přesto jsme utkání odehráli kvalitně a remizovali 2:2. Ve druhém utkání jsme porazili ZŠ Pod Marjánkou 3:1 a v tříčlenné skupině obsadili 2.místo, o kterém rozhodlo skóre. V zápase, který rozhodoval o postupu do finálového kola jsme narazili na ZŠ Červený vrch. Utkání jsme zvládli velmi dobře a bez větších problémů, zvítězili 4:1 a postoupili. Na finálový turnaj se probojovalo dohromady 6 nejlepších celků Prahy 6. Ve dvou tříčlenných skupinách byl velmi přísný postupový klíč. Do finále mohl postoupit jen nejlepší tým z každé skupiny. V prvním utkání jsme si bez problémů poradili se ZŠ Dědina v poměru 4:1 a souboj o finále svedli opět se ZŠ Na Dlouhém lánu. Vyrovnané utkání jsme prohráli 1:2, i když jsme v něm dlouho vedli. V souboji o 3. místo jsme se stejně jako v loňském finále střetli se ZŠ Norbertov. Utkání bylo mnohem zajímavější než finále, které jednoznačně vyznělo pro naše přemožitele (9:2). Proti Norbertovu se v základní hrací době skóre měnilo celkem 6*. Přišli jsme o vedení 2:0, kdy soupeř otočil na 2:3, nakonec jsme ale srovnali v powerplay na konečných 3:3. V nájezdech jsme uspěli a vybojovali bronz. Výkon družstva byl velmi pozitivní a je dlouhodobě opravdu velkým příslibem do příštího roku, kdy bude tým o rok vyzrálejší i s posilami nadějných jedinců z kategorie mladších žáků. Pokud se bude výběr celý rok poctivě připravovat,sejde se v nejsilnější sestavě a bude mít trochu štěstí, může pomýšlet až na účast na mistrovství republiky základních škol!

Školu reprezentovali: Mikuláš Domanja, Tomáš Novotný, Kryštof Hess, Jan Blažíček, Jiří Horák, Martin Slabý, Jakub Kašpar, Jakub Soukup, Pavel Galantič, Dominik Bartošek a Tadeáš Lorman

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

06.11. 2014
SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJNaše škola se po úspěchu v soutěži Ćesko sportuje (2.místo v kraji) účastní navazujícího prjektu Olympijský víceboj (projekt ČOV) v rámci dlouhodobé kampaňe na podporu sportu a zdravého životního stylu. Žáci 1.-9. tříd absolvují během školního roku opakovaně 8 měřitelných disciplín a budou mít možnost získat sportovní analýzu, díky které bude možno doporučit vhodné sportovní odvětví pro každé dítě. S dětmi prvního stupně mohou sportovat i rodiče a společně vyplňovat sportovní žákovskou knížku. Více informací na www.oeskosportuje.cz/olympijskyviceboj/