Jazykové kurzy

Ohlédnutí - jaro 2014 - 8denní výukový zájezd do Coventry

Cílem výjezdu bylo především aktivní využití znalosti anglického jazyka žáků, zdokonalování jazykového vzdělávání, motivace k dalšímu studiu angličtiny, rozvíjení komunikačních schopností v anglickém jazyce, poznávání kultury, historie a životního stylu navštívené země. Současně umožnění intenzivní výuky jazyka podpořenou aktivitami, které napomáhají k odbourání jazykových bariér.

Výjezd zajišťovali:
Mgr. Eva Pilařová - vedoucí zájezdu ( vyučující Aj )
Mgr. Gayane Šaginjanová ( vyučující Aj )
Mgr. Hedvika Hinterholzinger ( vyučující Aj a Fj )
PhDr. Petr Blažka ( vyučující zeměpisu a dokumentarista )

VÝUKA

Výuka byla zaměřena na konverzační témata. Cílem je vždy, aby studenti ztratili ostych mluvit cizím jazykem a zjistili, že i pokud mluví s chybami, lidé jim rozumí a tím získávají motivaci k dalšímu studiu.
Výuka probíhala pod vedením zkušených anglických lektorů. Studenti na základě výsledků vstupního
testu byli rozděleni do studijních skupin podle jazykové pokročilosti. V těchto skupinách byli zařazeni pouze studenti našeho zájezdu. Během výuky byly používány výhradně anglické materiály, psací potřeby i slovník má každý vlastní. Veškerá výuka probíhala v angličtině. Studenti procvičili zejména konverzaci. Poslední den výuky žáci dostali certifikát o absolvování kurzu.

Program 8denního zájezdu do Coventry s 12lekcemi výuky:

1. den: odjezd z České republiky z vámi určeného místa.

2. den: ráno přejezd Eurotunelem nebo trajektem do Velké Británie z Calais, příjezd do Coventry –
návštěva Museum of British Road Transport (vstup zdarma), muzea s největší sbírkou vozů a kol
vyrobených v Británii. Prohlídka centra města a moderní katedrály z 20.stol., večer setkání s
hostitelskými rodinami, večeře v rodinách.

3. den: snídaně, dopoledne výuka, odpoledne odpoledne výlet do Warwicku, návštěva mohutného
středověkého hradu (8,50 GBP), dle času prohlídka historického městečka. Návrat do rodin.

4. den: snídaně, dopoledne výlet do historického města Gloucester se známou katedrálou,
odpoledne přejezd do Birminghamu, návštěva Cadbury World (8,50 a 10,50 GBP), populárního
zábavního parku, kde si přijdou na své zvláště milovníci čokolády, případně návštěva interaktivního
vědeckého muzea Thinktank (4,74 a 7,15 GBP, s IMAX kinem 8,34 a 14,81 GBP), dle zájmu
návštěva obchodního domu od českého architekta Kaplického. Návrat do rodin.

5. den: snídaně, dopoledne výuka, odpoledne návštěva Stratfordu nad Avonou, rodiště W.

Shakespeara, prohlídka jeho rodného domu (5,60 GBP), prohlídka historického centra. Návrat do
rodin.

6. den: snídaně, dopoledne výuka, odpoledne výlet snídaně, dopoledne výuka, odpoledne výlet do
Dudley – prohlídka Black Country Museum (6,75 GBP), průmyslového skanzenu se spoustou
atrakcí pro děti. Návrat do rodin.

7. den: snídaně, brzy ráno odjezd do Londýna, celodenní pěší prohlídka města – Westminster
Abbey, Houses of Parliament , Downing Street, Buckingham Palace Trafalgar Square, Piccadilly
Circus, návštěva Britského muzea nebo nákupy na Covent Garden, večer odjezd do České
republiky.

8. den: návrat do České republiky na určené místo.

Neděle – pondělí.
Jeli jsme přes Německo, Belgii do Calais, trajektem do Doveru a dále do Coventry. Navštívili jsme Coventry transport muzeum, prošli si historickou část města, nakoupili v Primarku a večer se ubytovali v rodinách.
Úterý.
Dopoledne jsme byli ve škole, odpoledne jsme byli na hradě Warwick a také jsme si prohlédli město Warwick.
Středa.
Strávili jsme celý den v Oxfordu, viděli jsme Christ Church College s Harry Pottrovou jídelnou a mnohé další koleje, prošli si město a skončili v Ashmolean muzeu s nádhernými uměleckými díly od starověku až do současnosti.

Čtvrtek.
Po dopolední výuce jsme jeli za Shakespearem do Stratfordu. Pořádně lilo, ale přesto se nám Shakepearovo muzeum i atmosféra města moc líbily.

PROPOJENÍ ŠKOLY, DRUŽINY A ŠKOLNÍ JÍDELNY

OD 20.3. 2017 OPĚT STAVÍME. MČ ve spolupráci se školou realizuje dlouho očekávané propojení školy a školní jídelny. Stavební práce zasáhnou do školního roku 2016/2017.

VÝSKYT VŠÍ

Škola apeluje na důslednost rodičů při kontrole výskytu vši dětské u svých dětí, opatřeních při zjištění výskytu a neprodlené informovanosti školy. Děkujeme za spolupráci.