Jméno:
Heslo:
Položek: 1-10 z celkem: 171   začátekzačátekna poslední stranu  

5.C 2018/2019

Povídání o holokaustu

Povídání o holokaustu

Navštívil nás sedmadevadesátiletý pan Felix Kolmer. Vyprávění o všech neuvěřitelných shodách náhod a síle ducha, které mu pomohly přežít holokaust, sledovalo v naprostém tichu asi šedesát dětí. Mimo spousty zážitků řekl: "Dnes už vím, že jsem přežil hlavně díky tomu, že jsem našel smysl v tom, pomáhat tam druhým. Dělal jsem to, co jsem se naučil mezi skauty." 
Snad si alespoň někdo z dětí tuto větu do paměti uložil.......
https://www.idnes.cz/…/rozhovor-s-felixem-kolmerem.A150116_…

Děkujeme vám, pane Kolmere, že jste si na nás udělal čas!

Bruslení na Letné

Bruslení na LetnéPředělávají nám ve třídě tabuli, tak je potřeba trávit čas mimo ni. Bruslení je přijtelná varianta skoro pro všechny. Jen kdyby jich tolik neporazila chřipka! Bylo nádherně a kluziště jen pro nás!!!!
Byt Jana Masaryka

Byt Jana MasarykaDostali jsme se na návštěvu Černínského paláce. Prohlédli jsme si všechny prostory, kde zrovna naši diplomaté nerokovali a hlavně jsme nakoukli do bytu, ve kterém v době svého ministerského působení bydlel a pod jehož okny svůj život ukončil. Působivé vyprávění našeho průvodce celý zážitek umocnil. Děkujeme.

Pérák

Pérák Béčko si nás "přibalilo" s sebou na jedno z posledních představení Pérák - divadla VOSTO5. Vzhledem k tomu, že s tématem druhé světové války se i díky výročí vzniku republiky potkáváme už po několikáté, bylo t pro nás skvělé dokreslení toho, co už známe odjinud. Děkujeme "béčákům" i VOSTO5, že jsme tam mohli být!

Chystáme se na besídku - pečeme

Chystáme se na besídku - pečemeNacvičování představení na letošní besídku bylo hlasováním (asi díky vlivu všudypřítomné puberty) zamítnuto. Děti se rozhodly pro uspořádání neformálního setkání s rodiči a s koledami. Nezasahovala jsem jim do toho. Připravili si recepty, rozdělily zodpovědnost za doručení jednotlivých ingrediencí, společně uhňácaly těsto, druhý den napekly a nabídly rodičům. Asi chutnalo - zbylo jen malinko :-)

Výbuch ve škole

Výbuch ve školeAť žije věda! A ať žijí vědci, kteří se nebojí vědu ukazovat takovým laikům, jako jsou děti a jejich učitelky :-) Tuto odvahu prokázal pan Ledinský jednoho prosincového dopoledne. Děti byly nadšené a paní učitelky taky! 
Co se ve třídě odehrávalo njdete zde.

Zpovídáme cizince

Zpovídáme cizinceAby se člověk učil jazyk, potřebuje dobrou motivaci.  Popovídat si s cizincem může alespoň něco naznačit. A tak jsme si za cizinci jednoho krásného  zimního dne došli na to nejlepší možné místo. Praha má své nepopiratlené výhody :-)
Děti se ptaly: odkud dotyční přijeli, jak přijeli, líbí-li se jim u nás, znají-li nějaké naše jídlo, mají-li domácího mazlíčka  atd.......
Po počátečních rozpacích se do toho nakonec doslova vrhly a kdyby nás nelimitoval čas, tak vydržely mnohem déle :-)

Ozdoby na vánoční strom republiky

Ozdoby na vánoční strom republikyLetošní školní stromeček se nese ve stylu první republiky. Tajně doufáme, že vyhraje hlasování, když už jsme si na něj vyrobili i ozdoby!!!!

Sbírka pro Paměť národa

Sbírka pro Paměť národaPotom, co jsme navštívili pana Šušlíka v Pardubicích a slyšeli jeho povídání, bylo rozhodnutí sbírat peníze pro uchování vzpomínek válečných veteránů snadné rozhodnutí. Děti se do sbírku pustily s velikým nadšením už na půdě školy. Venku u Billy pak nasbíraly veliké množství zkušeností. Lidé byli většinou velmi vstřícní, ale ne všichni :-) Všech jsme se poctivě ptali, jestli si je můžeme vyfotit!

Návštěva Legiovlaku

Návštěva LegiovlakuPrvní republika a její výročí přinesla různé otázky. Na některé z nich nám odpověděli právě v legiovlaku. Někteří se i doma s rodiči pokusili v databázi dohledat svoje prapředky a doma si o nic a jejich osudech povídali.
Položek: 1-10 z celkem: 171   začátekzačátekna poslední stranu  

NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

HRAVÁ ODPOLEDNÍ SETKÁNÍ PRO PŘEDŠKOLÁČKY

Srdečně zveme všechny zájemce na hravá odpoledne pro předškoláčky vždy od 16:00 do 17:00 v termínech 28.2., 7.3., 14.3. a 21. 3.. Zvané jsou děti spádové i nespádové v doprovodu rodičů, pro které ve stejném čase připravujeme setkání s vedením školy či seznámení s nabízenou metodou výuky čtení v 1. třídě - seminář pro rodiče ( 28.2.). Na odpolední akce není třeba se předem přihlašovat. Vstup je volný a lze se zúčastnit programů dle možností a výběru zájemců.

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy