Jméno:
Heslo:
Položek: 1-10 z celkem: 167   začátekzačátekna poslední stranu  

5.C 2018/2019

Chystáme se na besídku - pečeme

Chystáme se na besídku - pečemeNacvičování představení na letošní besídku bylo hlasováním (asi díky vlivu všudypřítomné puberty) zamítnuto. Děti se rozhodly pro uspořádání neformálního setkání s rodiči a s koledami. Nezasahovala jsem jim do toho. Připravili si recepty, rozdělily zodpovědnost za doručení jednotlivých ingrediencí, společně uhňácaly těsto, druhý den napekly a nabídly rodičům. Asi chutnalo - zbylo jen malinko :-)

Výbuch ve škole

Výbuch ve školeAť žije věda! A ať žijí vědci, kteří se nebojí vědu ukazovat takovým laikům, jako jsou děti a jejich učitelky :-) Tuto odvahu prokázal pan Ledinský jednoho prosincového dopoledne. Děti byly nadšené a paní učitelky taky! 
Co se ve třídě odehrávalo njdete zde.

Zpovídáme cizince

Zpovídáme cizinceAby se člověk učil jazyk, potřebuje dobrou motivaci.  Popovídat si s cizincem může alespoň něco naznačit. A tak jsme si za cizinci jednoho krásného  zimního dne došli na to nejlepší možné místo. Praha má své nepopiratlené výhody :-)
Děti se ptaly: odkud dotyční přijeli, jak přijeli, líbí-li se jim u nás, znají-li nějaké naše jídlo, mají-li domácího mazlíčka  atd.......
Po počátečních rozpacích se do toho nakonec doslova vrhly a kdyby nás nelimitoval čas, tak vydržely mnohem déle :-)

Ozdoby na vánoční strom republiky

Ozdoby na vánoční strom republikyLetošní školní stromeček se nese ve stylu první republiky. Tajně doufáme, že vyhraje hlasování, když už jsme si na něj vyrobili i ozdoby!!!!

Sbírka pro Paměť národa

Sbírka pro Paměť národaPotom, co jsme navštívili pana Šušlíka v Pardubicích a slyšeli jeho povídání, bylo rozhodnutí sbírat peníze pro uchování vzpomínek válečných veteránů snadné rozhodnutí. Děti se do sbírku pustily s velikým nadšením už na půdě školy. Venku u Billy pak nasbíraly veliké množství zkušeností. Lidé byli většinou velmi vstřícní, ale ne všichni :-) Všech jsme se poctivě ptali, jestli si je můžeme vyfotit!

Návštěva Legiovlaku

Návštěva LegiovlakuPrvní republika a její výročí přinesla různé otázky. Na některé z nich nám odpověděli právě v legiovlaku. Někteří se i doma s rodiči pokusili v databázi dohledat svoje prapředky a doma si o nic a jejich osudech povídali.Celoškolní projekt První republika

Celoškolní projekt První republikaVelmi povedenený celoškolní projekt. Každý si vybral to, co ho zajímá a většina dětí si projekt opravdu užila.Krok za krokem vodním tokem

Krok za krokem vodním tokemParádní program v Toulcově dvoře. Máme to k nim sice daleko, ale jestli takto vypadají jejich programy standardně, tak určitě stojí za to tam jezdit. Všechno bylo smysluplné, poučné a zábavné zároveň. Navíc druhý den v testu děti ani nezaváhaly.

Pražský hrad

Pražský hradReprezentativní prostory hradu se nedají vidět zase tak často, tak jsme využili příležitosti a šli se tam podívat. Dětem se prohlídka vyloženě líbila a byla výborně zorganizovaná. Náladu nám trochu zkazila výstava Doteky státnosti. Pořadatelé nějak asi nebyli připraveni na to, že když výstavu otevřou školním skupinám, že jim tam přijdou místo turistů děti. Z výstavy se dalo odnést mnoho různých zážitků, jelikož je naplněna spoustou zajímavých exemplářů, ale odnesli jsme si spíš nepříjemný pocit nechtěného vetřelce. Třeba to bylo jen tím, že v průběhu naší návštěvy tam probíhala tisková konference našeho prezidenta a ostatní školní výpravy už budou mít zážitky jiné, ale popravdě tomu ani moc nevěřím. Škoda!!!

Mapujeme školní zahradu

Mapujeme školní zahraduZahradu jsme si rozdělili do "sektorů" a v nich jednotlivé skupiny objevují rostliny a živočichy. Informace o jejih výskytu i detailnější informace o nich potom zanáší do mapy. Už nám to trvá nějakou dobu, ale až to bude, to bude......
Položek: 1-10 z celkem: 167   začátekzačátekna poslední stranu  

NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 12.2. OD 9:00 DO 16:00 HODIN

Srdečně zveme všechny zájemce na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který pro vás připravujeme 12.2. 2019 od 9:00 do 16:00 hodin. V nabídce bude možnost nahlédnout do výuky a setkání s vedením školy.

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy