Jméno:
Heslo:

5.C 2018/2019

Krok za krokem vodním tokem

Krok za krokem vodním tokemParádní program v Toulcově dvoře. Máme to k nim sice daleko, ale jestli takto vypadají jejich programy standardně, tak určitě stojí za to tam jezdit. Všechno bylo smysluplné, poučné a zábavné zároveň. Navíc druhý den v testu děti ani nezaváhaly.

Pražský hrad

Pražský hradReprezentativní prostory hradu se nedají vidět zase tak často, tak jsme využili příležitosti a šli se tam podívat. Dětem se prohlídka vyloženě líbila a byla výborně zorganizovaná. Náladu nám trochu zkazila výstava Doteky státnosti. Pořadatelé nějak asi nebyli připraveni na to, že když výstavu otevřou školním skupinám, že jim tam přijdou místo turistů děti. Z výstavy se dalo odnést mnoho různých zážitků, jelikož je naplněna spoustou zajímavých exemplářů, ale odnesli jsme si spíš nepříjemný pocit nechtěného vetřelce. Třeba to bylo jen tím, že v průběhu naší návštěvy tam probíhala tisková konference našeho prezidenta a ostatní školní výpravy už budou mít zážitky jiné, ale popravdě tomu ani moc nevěřím. Škoda!!!

Mapujeme školní zahradu

Mapujeme školní zahraduZahradu jsme si rozdělili do "sektorů" a v nich jednotlivé skupiny objevují rostliny a živočichy. Informace o jejih výskytu i detailnější informace o nich potom zanáší do mapy. Už nám to trvá nějakou dobu, ale až to bude, to bude......Vzácné setkání

Vzácné setkáníPrvní letošní výlet. Sedli jsme na vlak směr Pardubice a připraveni vědomostmi a vybaveni spoustou otázek, jsme se v jedné pardubické základní škole setkali s panem Šušlíkem. Člověkem, který měl co vyprávět. Povídání o tom, jak byl odsouzen v roce 1945 k smrti, jak napsal rodičům dopis na rozloučenou, který ho zachránil  při dalším soudu v době komunizmu, nebo jeho zážitky z boje o rozhlas v době pražského povstání, ale i z pozdějších cest kolem světa, to všechno děti opravdově zaujalo. Dvě hodiny se vydržely ptát a poslouchat. Silný zážitek i pro přítomné dospělé. Kéž by dětem navždy rezonovala v hlavě věta: "Byl jsem skaut i sokol, tak jsem vždycky v životě dělal všechno nejlíp, jak jsem uměl."

5.C

Jsme páťáci a cíl naší plavby se blíží..................................

Čtvrtý rok je za námi

Čtvrtý rok je za námiVysvědčení jsme si tentokrát předávali na místě, které vybraly děti. Jáchym si při té příležitosti dobrovolně připravil krátkou přednášku o Danielovi  Adamovi z Veleslavína, jehož památník na místě stojí.Setkání se Svobodou a hvězdy va Hvězdě

Setkání se Svobodou a hvězdy va HvězděNejprve se navštěvovaly paní učitelky, pak jsme si poslali dopisy a nakonec jsme se sešli ve Hvězdě. Třída 5.C z Petřin sever a páťáci z Náměstí Svobody. Setkání jsme zakončili synchronizovaným hvězdováním a těšíme se na další setkání.


Hlavy

HlavyVýsledky delšího výtvarného projektu, který si děti opravdu užily a výsledky stály za to!Do vlaku a s batohem na Šumavu

Do vlaku a s batohem na ŠumavuNa samotě u lesa a hlavně u potoka! Výlet bez televize, mobilů i elektřiny. Mytí v potoce, spaní pod širákem a vaření pod zemí! O zábavu, dopravu a jídlo se staraly děti, takže s mírnou nadsázkou odpočinková dovolená pro doprovod :-)))
Výstava Bezobratlí - Botanická zahrada na Albertově

Výstava Bezobratlí - Botanická zahrada na AlbertověSkvělý tip od paní učitelky Lenky! Ve dvou stanech bylo k vidění neuvěřitelné množství bezobratlých a po ruce vždycky nějaký ochotný odborník!!! Díky, Přírodovědecká fakulto, náramně jsme si to užili a to včetně paní učitelky!
Jak to vypadá, když bádáme:-) VIDEA

Jak to vypadá, když bádáme:-) VIDEA

Škola v přírodě ŠUMAVA

Škola v přírodě ŠUMAVAŠkola v přírodě s plaveckým výcvikem a badatelským programem. Paráda! Děti se zdokonalily v plavání a bádání nám přineslo další přírodovědné radosti. Ono zjistit, že pulce, kterého jsem chtěl pozorovat ve sklenici, mi něco žere, je děsivé a vrušující zároveň. Obzvláště, povede-li se mi vypátrat, že to není budoucí vážka, jak jsem odhadoval, ale larva potápníka. A vidět na vlastní oči, jak umí bobr ořezat vzrostlý strom, nebo být tím "klikařem", který viděl čolky, či členem večerní výpravy za bobry a nočními ptáky, kdy jsme viděli a slyšeli víc zvířat, než se v okolí Železné Rudy ten večer vůbec vyskytovalo.....to všechno dojalo i paní učitelku.

krátký VIDEO sestřih
Foto 2.den
Foto 3.den
Foto 4.den
Foto 5.den
Foto 6.den
Foto 7.den

Školní orienťák - 4.C obsadila stupně vítězů

Školní orienťák - 4.C obsadila stupně vítězů19.4. se ve Hvězdě uskutečnil již čtvrtý ročník školního kola v orientačním běhu. Bylo krásně a ukázala se zkušenost sbíraná v předešlých ročnících. Tentokrát ve větší konkurenci dalších dvou škol z okolí. Přišly děti ze ZŠ T.G. Masaryka v Ruzyni a ZŠ Marjánka z Břevnova. V kategorii D5 - tedy dívky čtvrtá a pátá třída - obsadily naše holky celé stupně vítězů. Gratulujeme!!!!
Výprava za ptačím zpěvem

Výprava za ptačím zpěvem
Sraz v šest ráno u metra. Jednadvacet  ze dvaceti šesti dětí tam opravdu dorazilo - přesto, že výprava byla dobrovolná a navíc se dalo přijít na druhý sraz v sedm. Tam už ale přišli jen tři a ve Hvězdě nás snadno našli. Třída snů:-) Viděli i slyšeli jsme brhlíky, sýkory i modřinky, dva pářící se datly, spoustu strakapoudů, sýkorek a kosů, červenky a třeba i pěnici černohlavou. Slyšeli jsme i dravce, ale nepoznáme jakého. U rybníka se na větvvi čepýřil drozd. Na pouštěné nahrávky zpěvu reagoval legračně brhlík a díky další  jsme také nachytali červenku.
U rybníka na nás žádné kachny nečekaly, ale škeble a hromada žabích vajíček to vynahradila.Centra - ptáci

Centra - ptáciV téhle třídě je jedno, jakému tématu se centra věnují. Většinou je radost sledovat, jak se do něj děti ponoří. Ptáci, jejich druhy, odlety na jih, zpěv, básničky o nich i vlastní příběh na toto téma byla i tentokrát trefa do černého. Mám radost, že i přírodověda táhne:-)


První pomoc

První pomocZase po roce jsme si prošli speciálním programem první pomoci. Bylo to parádní. Skvělí instruktoři, přijela sanitka, děti zachraňovaly zraněnou s tepenným krvácením.......a hlavně je to opravdu bavilo.Ozoboti - aneb programovat může každý

Ozoboti - aneb programovat může každýDalší parádní důkaz spolupráce s rodiči v naší třídě. Tentokrát nám jeden tatínek přivedl kamaráda a společně nám vedli dvě hodiny programování. Některé skupiny vyčerpaly úplně všechny úkoly, které si pro nás připravili. Dokonce to vypadalo, že příští Ježíšek, nebo blížící se narozeniny budou v mnoha domácnostech s podobnými dárky. Někteří si Ozoboa objednali a připlatili si z kapesného. Ale aby bylo jasno, naši dospělí školitelé rozhodně nebyli zástupci výrobce :-)!!! Jen šířili myšlenku programování pro každého.


Divadlo - tentokrát v lóžích

Divadlo - tentokrát v lóžíchDivadlo v Dlouhé - Jak jsem se ztratil - nesmrtelné představení! Bavila se i paní učitelka, ostatně jako vždy.


Mráz a bubliny

Mráz a bublinyPřestávková fyzika. O  velké jsme vyběhli vyzkoušet co umí -15°C. Ještě to do příští zimy vychytáme:-)


Velký výtvarný projekt - zvířecí hlavy

Velký výtvarný projekt - zvířecí hlavyDěti se nelekly dlouhodobého projektu a bylo vidět, že se těší na výsledek svého počínání.  A to opravdu stálo za námahu.


Středověk a poslední Přemyslovci

Středověk a poslední PřemyslovciSpolečné zkoumání historie během center. Centra si pro ně připravila studentka. Děti to opravdu moc bavilo -  V závěrečném hodnocení zaznělo s nadšením:  "Skoro v každém centru jsme něco tvořili !"

Cesta do doby před 460 miliony lety

Cesta do doby před 460 miliony lety

Navzdory zimě vyrazilo bratrstvo nezdolných a chřipce odolných čvrťáků vstříc pradávné historii. Díky jednomu tatínkovi a jeho ochotnému kolegovi se nám povedlo uskutečnit dlouho slibovanou a odkládanou výpravu za zkamenělinami. Stálo to za to! Během chvilky měly všechny děti batohy o mnoho kilogramů těžší, než při srazu u metra. Každý si našel svoji Orthoceras, tedy otisk schránky pradávné chobotnice a i s mnoha kilogramy "zbytečné" horniny si ji hrdě odvážel domů. Ta představa, že drží v ruce pozůstatek doby před skoro půl miliardou let, leckoho ohromila.

Minor - naše oblíbená štace

Minor - naše oblíbená štaceViděli jsme tam už hodně představení. Sněhová královna úplně nevede žebříček popularity, ale třeba v případě  Klapzubovi jedenácky nebo Demokracie je velký zájem o repete :-)


Bratři Formanovi umí!!!

Bratři Formanovi umí!!!Jejich imaginárium v Roztokách nádherně podporovalo dětskou zvědavost a bavilo i paní učitelky :-).Cyril s Metodějem a jejich písmo

Cyril s Metodějem a jejich písmoTi dva nás bavili, ale jejich písmo děti doslova fascinovalo. Velmi soustředěně si napsaly  na tričko své jméno  v Hlaholici. Většina výsledných děl je chlubení hodná. Můžete posoudit.Keltové a jejich řemeslo

Keltové a jejich řemesloKeltové nás vzali u srdce. Někdo se dokonce  jal zapisovat si informace o nich do sešitu runovým písmem, jiné fascinovaly Duhovky, někteří vytvořili povedené odlitky z kadlubů a všichni si zkusili tkát. Někdo v sobě doslova objevil textilního výtvarníka.


Germáni a Svébský uzel

Germáni a Svébský uzelDějiny jsou u nás poměrně oblíbeným předmětem, takže si je náležitě užíváme. Museli jsme tedy vyzkoušet, jaké účesy si na hlavě tvořili Germáni. Kluci se většinou nehrnuli, ale pár statečných se opravdu pokusilo na dívčích hlavách tvořit. Ať (ne)žijou vešky.

Výlet za Jezulátkem a předávání dárků

Výlet za Jezulátkem a předávání dárkůPovedená cesta za vánočním stromkem a Pražským Jezulátkem. Předávání tajně vylosovaných dárečků jsme tentokrát absolvovali venku. Ozdobený strom na Kampě se nám nezamlouval, vyhlídli jsme si tedy jiný vhodný strom přímo v parku. Výběrové řízení nakonec vyhrál opadaný, zato obrovský a starý platan. Děti byly dojemné a radovaly se z drobností, v cukrárně na Újezdě nás nechali bez výhledu na zisk ohřát a v Jezulátku se nám krásně věnovali s připraveným vánočním programem. Šatičky zajímaly hlavně holčičky, ale kluci na ně způsobně a tiše počkali, takže panovala opravdu příjemná předvánoční atmosféra.


Autorské hraní - Vánoční úlet

Autorské hraní - Vánoční úletLetos si děti sestavily besídku vlastními silami. Ze společného vymýšlení divadelního představení vzešlo dílko s názvem Vánoční úlet a úlet to vskutku byl :-)


Harfenista s flétnistou ve škole

Harfenista s flétnistou ve školeMěli jsme štěstí, protože 1.B se s námi podělila o pozvané koncertní mistry z řad rodičů. Byla to krása a moc děkujeme za zážitek.


Antropologové v akci

Antropologové v akciVyrazili jsme do Hrdličkova muzea. Hlavní cíl byl prozkoumat vzhled pralidí a porovnat je s námi. Děti to bavilo, ale stejně sklidily největší úspěch mumie z Egypta. Skládání lidské kostry ale bodovalo též!


Je libo kultura šňůrové keramiky nebo třeba nálevkovitých pohárů?

Je libo kultura  šňůrové keramiky nebo třeba nálevkovitých pohárů?Pokus o napodobeniny jednotlivých kultur optikou keramiky vyšel některým víc a některým méně. Ale bavilo to asi všechny!!!

Ötzi, jeho boty a my

Ötzi, jeho boty a myTentokrát si děti nastudovaly informace o botách Ötziho, a pak si podobné zkusily ve skupině vyrobit. Zítra je ještě vyzkoušíme venku.


Pravěké experimentování

Pravěké experimentováníVlastivěda a historie naší země u nás nějak frčí. A zkoušení toho, jak naši prapředci mleli obilí, zapalovali oheň, stříleli z luku, domlouvali se posunky a skřeky....atd. děti strašně bavilo. A to ještě není všechno!Hudebka s profíkem

Hudebka s profíkemMáme třídu plnou rodičů, kteří rádi nějak pomůžou. Tentokrát hudebka s panem Kudláčem a třídobý takt i s tancem.Volby 2017

Volby 2017 Založili jsme si politické strany, sepsali program, vytvořili plakát, předvedli předvolební spot, vedli politickou debatu a .....odvolili. A bylo to skvělé. Kéž by to tak kultivovaně a čistě zvládali ti "velcí" !!!!Cesta za historií Země

Cesta za historií ZeměTentokrát návštěva Chlupáčova muzea.
Dopravní výchova zahájena

Dopravní výchova zahájenaNová paní lektorka má výuku na dopravním hřišti tak pod palcem, že dětem  ani nezbývá, než se ty předpisy v praxi opravdu naučit.Přechod Jeseníků s bezva partou čtvťáků

Přechod Jeseníků s bezva partou čtvťáků
11.9. -13.9. putovala 4.C tři dny přes Jeseníky. Byla to paráda!! Počasí zkoušelo co vydržíme a zjistili jsme, že mnohem víc, než jsme si mysleli. Ani bazén v botách nám to nezprotivil a vraceli jsme se domů o 40 km v nohách a spoustu zážitků bohatší. Horám zdar a Jeseníkům zvlášť.

https://photos.app.goo.gl/4tP5k0Mc0yZPkUNF2

https://photos.app.goo.gl/2GszQub1eyIRFgHJ2  


Děti z Petřin s Petrou na Petříně aneb hurá prázdniny!!!!

Děti z Petřin s Petrou na Petříně aneb hurá prázdniny!!!!Už tak nějak ze zvyku si nepředáváme konečné vysvědčení ve třídě. Je čím dál tím těžší vymýšlet, kde letos:-) Tentokrát to bylo s výhledem na Prahu - naše velké letošní téma.


Tluče bubeníček.....

Tluče bubeníček.....Překvapení - bubenická dílna. V třídním fondu něco zbylo, tak jsme za to dnes bubnovali. A prý jsme dobří!!! :-)Pasáčci v akci

Pasáčci v akciTak toto byl velmi dobrý tip od kolegyně. Takový velmi živý teambuilding. Udržet stádo pohromadě dalo dost práce a tahle třída to dala na jedničku!!! Pravda ovčácký pes byl ještě trochu lepší:-) !!!Zvířata ve škole: Hlodavci

Zvířata ve škole: HlodavciPřírodovědné téma zvířata jsme pojali poctivě a zkoumáme je přímo naživo :-) Dnes hlodavci, ve středu želvy, žáby a šneci, ve čtvrtek rybičky a v pátek pes a kočka:-) Zatím žijeme my i zvířata :-)Zahradní slavnost

Zahradní slavnostBěhem hudební výchovy jsme trénovali celý rok, tak to děti jen zahalily do Bondovského hávu a vystoupily jako Královský hudební orchestr. Jsou fakt dobří!!!

Pražská putování - Vyšehrad

Pražská putování - VyšehradNa poslední z výletů nás vzali Žůžomani. Pracovali na tom tak pečlivě, že dvě z organizátorak si byly místo předem prohlédnout. Cestou tam tedy při navigaci Žůžomani ani nezaváhali. Vzali nás do baziliky, kde zařídili moc pěkný program s paní průvodkyní a také jsme díky nim nahlédli do Rotundy svatého Martina. Na hřbitově jsme s nimi hledali hroby významných čechů. Vzhledem k tomu, že organizátoři pro nás měli i mapku hřbitova, byla to pro některé hračka. Zítra ještě hodnocení a projekt je za námi!AFRIKA

AFRIKADnes za námi přišel Johanky tatínek, který často pracuje v Etiopii. Povídali jsme si o tom, co tam dělá a co na svých pracovních cestách zažívá. Přivedl nám s sebou i kolegu a povídali nám o tom, jací tam žijí lidé, jak to  tam vypadá,  jak pijí kávu, jak bydlí třeba i ti nejchudší, že termiti postupně snižují lidem postavené domky, jak se dá nahradit ztracené víčko od nádrže auta,........a spoustu dalších zajímavostí.
Po nich dorazil Dity manžel a přinesl s sebou pár afrických pokladů. Z krabice vybalil několik bubnů a masek. O maskách také bylo jeho povídání. Dozvěděli jsme se, při jakých příležitostech se masky používaly a hlavně jsme si je skoro všichni vyzkoušeli. Někteří v sobě díky Africe objevili skrytý talent pro rytmus a bicí :-)
V posledních dvou hodinách jsme využili čas a znalost symetrie a vyráběli jsme si vlastní masky.

Pražská putování - Národní divadlo

Pražská putování - Národní divadloVýborný průvodce nám z opět doladil výlet téměř k dokonalosti. V závěrečném hodnocení "Bílé lišky" obstály, i když drobné chybky za prezentování informací o historii ND jim děti našly. V pondělí, až budou v plné sestavě, nám ještě předvedou  baletní dílo na motivy Národního divadla a jeho vzniku. Už se těšíme!

Mini házená Open 2017

Mini házená Open 2017Děti ze 3.C a 3.A se zúčastnily letošního ročníku turnaje v miniházené. Turnaj byl veliký - celkem v něm bojovalo skoro padesát týmů ve dvou kategoriích. Konkurence byla tedy také veliká!
Naši třeťáci bojovali srdnatě a celou dobu si drželi týmového ducha. Porážky je sice netěšily, ale do dalších bojů šli opět s hlavou vzhůru. Konečné čtrnácté místo z dvaceti třech týmů je slušným výsledkem. Radost ze hry je výhrou :-)

Díky Petra

Pražská putování - Žižkovská věž a kostel Nejsvětějšího srdce Páně

Pražská putování - Žižkovská věž a kostel Nejsvětějšího srdce PáněPostupným putováním Prahou se nám  vylepšují i výstupy jednotlivých skupin. "Referáty" už začínají obsahovat opravdu jen ty důležité informace a příprava cesty už většinou nezadrhává. Domluvu jednotlivých návštěv zvládly ale perfektně zatím všechny skupiny!! Poslední výprava bavila úplně všechny. Radost nám udělal už vysílač a hlavně bubliny, ale kostel potěšil též. Obzvlášť, když se do něj běžně na prohlídku nechodí. Překvapení bylo, že takto z výšky vypadá Praha dost malinká a Petřínská rozhledna se jeví jakoby stála jen na malé hromádce hlíny :-)
Díky kvalitě práce kluků ze skupiny "Chodící baobab" sedly ještě odpoledne holky z "Bílých lišek" do třídy k počítači a snažily se vylepšit, co zanedbaly :-))) Prostě "Začít spolu":-)

Opravdová ilustrátorka u nás ve třídě

Opravdová ilustrátorka u nás ve tříděDnes u nás byla ilustrátorka Markéta Laštuvková a vtáhla nás o kousek dál do tajů Prahy. Její obrázky jsou z míst, kam se v poslední době vydáváme na naše výlety. Radost z poznaných míst byla veliká :-)Pražská putování - Staroměstská radnice

Pražská putování - Staroměstská radnicePočasí nás má zatím rádo, tak šlo dnes o další povedený výlet po Praze. Našli jsme Dům u kamenného zvonu a viděli první dnešní "jízdu" orloje. Díky tom, že jsme na místě byli už v devět hodin, nemuseli jsme se na orloj dívat ani přes záda hromady fotekchtivých turistů :-)
Organizátorky vše domluvily, a tak s námi opravdu na radnici počítali. Viděli jsme jak slavnostní prostory, tak sklepení a vylezli jsme na věž. Výhled tam odtud je za dnešního počasí odměnou. Všechna známá pražská místa byla krásně vidět. Ať žije Praha!


Pražská putování - Josefov

Pražská putování  - Josefov Dnešní putování směřovalo za židovskými tradicemi a historií. Prošli jsme Staronovou synagogu, Pinkasovu synagogu a Španělskou synagogu. Napsali jsme přání a položili je k hrobu Rabi Lewiho. Uvidíme, jestli se nám splní. A dostali jsme pochvalu za slušné chování - nemožné se stalo skutkem :-)

Interaktivní mineralogická přednáška

Interaktivní mineralogická přednáškaNení nad to, když mají děti možnost učit se od někoho, kdo má opravdovou vášeň pro věc. Tentokrát pro mineralogii. Jonášův táta se nám postaral o skvělou přednášku, při které si děti ověřily známé, nebo dozvěděly spoustu nových informací.
Měly možnost si prohlédnout spoustu forem křemene, granáty, zlato, malinký surový diamant, měď, ale třeba i zkameněliny, dokonce i pravěké žraločí zuby, horniny sopečného původu, škrábaly topazem do skla....
Během těchto hodin se u stolů rozvíjely krásné diskuze a vášeň tak doslova nakazila i některé "studentíky". Dva z nich si domů dokonce nesli odborné mineralogické publikace k samostudiu:-)
Rodiče u nás ve třídě jsou pro nás prostě přínosem:-)

Dárky pro mamky

Dárky pro mamkyTak snad ty mamky potěšíme!!! Mimochodem, opět na zahradě!!! Ve třídě bychom se totiž těmi barevnými  "lakovátky" možná i přiotrávili:-)
Překvapivě to opravdu bavilo i kluky!

Mrak v lahvi a cyklus vody

Mrak v lahvi a cyklus vodyPokusy mají tyhle děti rády už od první třídy, ale takhle je možná ještě žádný nebavil!!! Vyrobit si mrak v lahvi totiž umí jen opravdový mág :-))
Fashion show in English

Fashion show in EnglishNa domácí úkol zapomenou snadno, ale jak jde o hadýrky, tak skoro všechna děvčata v pozoru! Někde dělám chybu, asi dávám málo modních domácích úkolů.

Ať žije zahrada. Tentokrát učinily děti pokus o kresbu květu. Některé obrázky byly trochu kubistické, jiné čirá abstrakce, ale obecně je bezva, že můžeme chodit pracovat ven!!!!!

Pražská putování - kostel Cyrila a Metoděje a Emauzský klášter

Pražská putování - kostel Cyrila a Metoděje a Emauzský klášterPrvní skupina si pro nás nachystala výlet na Prahu 2, do kostela Cyrila a Metoděje a do Emauzského kláštera. Hrůzy války a konkrétně detailní informace z období Heydrichiády, zaskočily i dospělý doprovod. O atentátu už víme spoustu detailů a taky víme, že historie nemusí být vždy veselá!

Hornina nebo nerost?

Hornina nebo nerost?Nikdy by mě nenapadlo, že kameny by mohly děti bavit. Stačí historická krabice se vzorky a trocha bádání a....živec, slída, křemen, uhlí......rovná se zábava.

Zlomkování s čokoládou

Zlomkování s čokoládouZlomky dětem dřív moc nešly, ale už jim zachutnaly:-)Když zahrada je učebnou

Když zahrada je učebnouŠkola, která má  partu aktivních rodičů v zádech, se má!!! 3.C děkuje všem těm, kteří chodí na brigády a díky nimž si pak můžeme užívat vyučování venku!  KLOBOUK DOLŮ!Jizerka 2017 aneb 3.C na běžkách

Jizerka 2017 aneb 3.C na běžkáchVe druhé polovině března jsme si ještě vyrazili za sněhem. A protože to bylo do osady Jizerka, tak tam na nás ještě opravdu čekal :-) Teda, čekal tam s ním i déšť, ale nejsme z cukru.....! Bylo neuvěřitelné, jak snadno a bez větších karambolů se děti na běžkách pohybovaly. Dokonce všichni urazili poslední den jedenáct kilometrů!!! Někteří i v pozici mašera  :-) (Táhli tatínci:-) HORÁM ZDAR!!!!

Foto 2. den
Foto 3. den
Foto 4. den

Centra - Praha

Centra - PrahaVytvořili jsme si vlastní mapu Prahy, poslechli jsme si pověst o mistru Hanušovi, složili dlouhou báseň obsahující jména pražských čtvrtí, vytvořili jsme si 3D modely různých měst...... tentokrát děti téměř pouze pracovaly v týmech nad společným dílem. Bylo to chvílemi nelehké, ale nakonec stály výstupy za to!


Všechny smysly v akci

Všechny smysly v akciDnes mě na chvíli nahradila maminka Šimona. Povídala si s dětmi o tom jak je to s potravou v našem těle, kolikrát kousat, než potravu pošleme do hltanu, z čeho se trávicí soustava skládá, a proč si nezpomalovat myšlení zbytečně častým jídlem.
Děti si i zasoutěžily v poznávání potravy jednotlivými smysly. Děkujeme!!!
Jazyk pod drobnohledem

Jazyk pod drobnohledemOpakování lidského těla během prvouky byla po loňském projektu brnkačka, ale přidali jsme pár detailů. Dnes hledali všichni, jak je to s chutí a jazykem. Někteří se tvářili kysele i se solí na jazyku :-)


Přehlídka čtenářských deníků

Přehlídka čtenářských deníkůOpět uběhlo čtvrt roku, tak si zase prohlížíme, co kdo četl. Zjišťujeme, že někteří se ve čtenářství doslova rozjeli. Některé deníky knihami skoro přetékají, jiné zůstávají hubené, ale čtou všichni alespoň trochu a čtou to, co je baví. O koních , o Poseroutkovi - to je rekordman, o historii, o permonících a kouzlech .........
Tuhle třídu knížky baví!!!!

Další inspirace známým malířem

Další inspirace známým malířemTentokrát Piet Mondrian. Zjistili jsme, že se jím inspirovali módní návrháři, stavitelé, dizajnéři nábytku, interiérů a dokonce i aut. No, a my také.

První pomoc s "profíky"

První pomoc s Scénky, příběhy, masáž srdce na "simulantovi", povídání, práce ve skupinách, nácvik volání záchranky,
zkoušení základních postupů při podávání první pomoci, včetně toho, že i zachraňující si musí dát pozor sám na sebe.......atd., to všechno si dnes děti zkusily skoro naživo. Díky, ZDrSEM!

Malí architekti - Villa Pellé

Malí architekti - Villa PelléBezvadný program, ve kterém si děti vyzkoušely jak vzniká město a co všechno do něho může patřit.
Centra - Svět peněz

Centra - Svět penězHra na banku, bankomat a bankovní klienty, z nichž někteří se velmi rychle dostali do dluhů:-), pohádka o přílišném zadlužení, objevování reliéfu různých mincí a návrh na vlastní minci, dozvídání se informací o osobnostech z našich bankovek, příprava rozpočtu na školní výlet, divadelní představení vlastní provenience na téma dluh.......
Trochu jsem se bála, jestli jsem děti nepřecenila a není-li toho na ně moc. K mému velkému úžasu pracovaly snad nejpoctivěji za tu dobu, co spolu centra děláme!!!  Klobouk dolů, 3.C!

Lezení - boulder

Lezení - boulderJednou zrušený boulder bylo třeba si tak trochu odpracovat. Nebylo to snadné a trvalo to dlouho, ale nakonec se zadařilo. Děti vypadaly velmi spokojeně.

Opět měříme, ale tentokrát objem

Opět měříme, ale tentokrát objemLegrace, potopa, soustředění, věda, zábava, společná práce, vášnivé hovory, hlasité hovory........to všechno ve třídě probíhalo! Doufám, že teď ale všichni vědí jak vypadá mililitr, jak litr a kolik se do čeho vejde.
Moderní umění a my

Moderní umění a myDráty, matky, šroubky, korálky, staré nepotřebné věci......a spousta jiného harampádí. To všechno dnes děti používaly a tvořily. Většinu z nich to opravdu bavilo a většinou ukázaly, že fantazii nemusí stačit jen tužka a papír.Dárečky z Afriky

Dárečky z AfrikyDita se vrátila z Afriky a přivezla nám samé radosti a překvapení! Ochutnali jsme plody baobabu a šťávu z listů ibišku a domů si děti nesly nádherné mušle. Povídání o Africe nás ještě čeká!!Jak se měří hmotnost?

Jak se měří hmotnost?Jednotka hmotnosti jeden prádelní kolíček nebo hrací kostka? Proč ne? Vážili jsme, až jsme zjistili, že bude lepší použít nějakou jednotnou jednotku. Ale nejdřív bylo třeba zjistit, kolik ten kovový váleček váží :-))) Přišly na to všechny skupiny!Knížky od Ježíška a dílna čtení s novými kostkami

Knížky od Ježíška a dílna čtení s novými kostkamiDěti dostaly pod stromeček knížky, paní učitelka čtenářské kostky, tak jsme to dnes propojili :-)
Bruslení

BrusleníI "nebruslař" se dnes vrátil domů jako "bruslař" :-)

Šijeme Vánoce

Šijeme Vánoce.... a kupodivu jsou mezi nejšikovnějšími švadlenkami i kluci ........

Čerti dorazí spolehlivě každý rok

Čerti dorazí spolehlivě každý rokTentokrát si někoho dokonce i odnášeli. Jak je možné, že identifikovali ty správné jedince nám není úplně jasné. Že by snad nějaká osobní čertovská zkušenost ..........Zase posíláme přáníčka do Evropy

Zase posíláme přáníčka do EvropyPro velký úspěch  opět vytahujeme mapu Evropy a posíláme přání. Nemůžeme se dočkat až nám přijdou ta od dětí z celé Evropy :-)
Už dorazila z Itálie a z Bulharska!!!!Centra "Vlastnosti látek"

Centra Centra jako vždy - děti spokojené, paní učitelka má výhrady :-)


Jako muž, který sázel stromy.

Jako muž, který sázel stromy.Na den stromů si každá třída zasadila svůj strom. Nejdříve jsme si ve třídě přemýšleli nad příběhem Muž, který sázel stromy, a pak někteří s větší jiní s menší vervou sázeli ten náš strom - Slivoň Tophit.
Zasadili jsme ji poctivě a pro dobrý růst jsme jí zazpívali, dokonce dvojhlas a s klarinetem :-)

Jako Michelangelo

Jako MichelangeloObjevili jsme svět renesance. Malovali jsme svůj strop Sixtinské kaple, poslouchali renesanční muziku a už víme, že Michelangelo byl i sochař a jeho David je "frajer s břišáky".
Knižní klání

Knižní kláníKuba s Amálkou se domluvili, že pro ostatní uspořádají soutěž, ve které budou hlavními hrdiny knížky. Soutěžilo se tedy v kategoriích: Nevtipnější název, Nejvtipnější ilustrace, Nejhezčí ilustrace a Nejzajímavější hrdina.

Bylo to skvělé, navíc se nám na stupně  vítězů dostala i kniha autora, který chodí do naší třídy !!!!
Knihám jsme tedy připili na zdraví a snědli za ně spoustu dobrot:-)


Houby a my

Houby a myDíky rodičům či prarodičům  "sběračům" jsme si mohli založit pokus s výtrusy. Dopadlo to velmi přírodně: Z jedné houby utíkali červi a cestou usychali, z druhé naopak vyrobili jiní červ hromádku  "hnojiva" a ostatní uschly a nepustily ani výtrus :-)  Prostě to nebyly houby čerstvě utržené. Ale i tak jsme se toho dost naučily a bavilo to i paní učitelku :-)Čtenářská dílna - třeba i na chodbě

Čtenářská dílna - třeba i na chodbě


Zahradničení v květináči aneb škůdci musí pryč

Zahradničení v květináči aneb škůdci musí pryčMáme okno plné květin, ale nestačí je jen zalévat, a tak léčíme jejich neduhy.


Přehlídka Čtenářských deníků

Přehlídka Čtenářských deníkůČtenářský deník - pro někoho povinnost, pro jiného radost. Každopádně malá soutěž, kterou si rozhodovaly děti samotné působila na spoustu lenochů motivačně :-) Tak uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.
Centra - Česká republika

Centra - Česká republikaTentokrát pracovaly děti v centrech velmi poctivě. Překvapivě i ti, kteří se s centry předešlé dva roky pravidelně courali, stihli tentokrát většinou všechnu připravenou práci dokončit. Jediné, s čím tedy zápasíme, je udržet své nadšení a ústa na uzdě.


Pohybové studio Light - Příběh po kapkách

Pohybové studio Light  - Příběh po kapkáchKrásné představení, které jsme mohli spoludotvářet. Moc děkujeme paní Tretiagové za povolení fotit.Co jsme si zaseli,to si taky sklízíme!

Co jsme si zaseli,to si taky sklízíme!Pozdě na jaře zaseto či zasazeno a v září sklizeno.
Týden v Krkonoších s plaváním

Týden v Krkonoších s plavánímHned první školní den jsme naskákali do autobusu ve směru Krkonoše a směr to byl dobrý:)
Počasí nádherné, děti se zlepšily v plavání a Krkonoše se nám předvedly v tom nejlepším světle.

2. den
3. den
4. den
5. den
6. den
7. den
8.den


........a je tu třetí třída!!!

........a je tu třetí třída!!!

Škola končí - léto začíná........

Škola končí - léto začíná........Opět mimo budovu školy a opět tajné do poslední chvíle, tentokrát v historických prostorách letohrádku Hvězda. MOOOOC DĚKUJEME paní Lešákové z Památníku národního písemnictví, která nám to zařídila.

Druhý rok je za námi, byl plný zážitků a nových informací.

Tak ahoooj ve třetí třídě!!!!!Minor - naše oblíbené divadlo

Minor - naše oblíbené divadloMinor asi nikdy nezklame! Tentokrát Demokracie. Předpokládám, že se na ni vydáme ještě někdy ve čtvrté nebo páté třídě. Demokracie není nikdy dost! Bylo to úplně skvělé představení!!!
Náš film vyhrál!!!!

Náš film vyhrál!!!!Děti v průběhu několika hodin výtvarné výchovy a jako závěrečné vyústění velkého projektu animovaly film o Karlu IV. Shodou okolností probíhala celonárodní dětská soutěž na téma Karel IV. očima dětí a my ho tedy zkusili přihlásit do kategorie - Jiná média. Světe div se, my vyhráli!!! Přebírat cenu si bohužel mohl jít jen jeden, tak padl los na Míšu. (Nejprve ale na Almu, ale ta padla za oběť horečce :-( 
Celá třída ale byla alespoň symbolicky přítomna při předávání na společné fotografii, kterou držel Míša v ruce:

Oslava prázdninových oslavenců

Oslava prázdninových oslavencůNaprosto v režii samotných oslavenců proběhla oslava všech, kteří slaví během léta. Byla poměrně hlasitá - bohužel nás déšť zavřel ve škole, ale velmi povedená. Každá skupinka měla pro kamarády připravenou jinou atrakci a každá ji také úplně jinak vyhodnotila. Někteří sestavili pořadí a vyhlásili stupně vítězů, jiní si připravili diplom pro každého účastníka. Bylo moc zajímavé to  pozorovat.
Nechyběly samozřejmě ani nějaké ty dobroty, ale překvapivě nehrály zase až takovou roli :-)

Batohy na záda a nastupováááát! Jedeme do Letohradu!

Batohy na záda a nastupováááát!  Jedeme do Letohradu!Jedeme vlakem, spíme ve škole, vaříme si sami a zažijeme spoustu neobyčejně obyčejných věcí!

FOTO 2.den

FOTO 3.den

FOTO 4.den
Horolezci, horolezkyně, horolezčata....

Horolezci, horolezkyně, horolezčata....Chtělo by to víc takových tělocviků!!!


Viděli jsme tu opravdickou!

Viděli jsme tu opravdickou!Vystáli jsme si poctivou frontu, teda vlastně částečně vyseděli s knihou v ruce. Prošli jsme bezpečnostním rámem a viděli obsah baťohů pod rentgenem - někteří odvážlivci "pašovali" nůžky v penálu :-) a pak to přišlo......
Byla tam. Nasvícená a zářivá. A nebyla sama, kdo zářil!

Vědecká centra - zkoumáme lidské tělo

Vědecká centra - zkoumáme lidské těloDěti nadšeně zkoumaly jednotlivé soustavy lidského těla.

Fata Morgana

Fata MorganaRanní přívoz, skvělí cestovatelé, navazující spojení a skvěle připravená průvodkyně. Lepší už to být nemohlo! Všichni jsme si to užili.

Rádio Junior

Rádio JuniorByli jsme vysílat i nahrávat a byla to legrace.  Někteří v sobě dokonce objevili moderátorský talent.


Školní závod v orientačním běhu

Školní závod v orientačním běhu11.4. 2016 se v oboře Hvězda uskutečnilo školní kolo závodu v orientačním běhu. Zúčastnilo se ho víc než sedmdesát dětí z celé školy a byla to paráda. Ti, kteří byli na prvních místech za nás budou závodit na celopražském kole v Kladně. Velké poděkování za dobrovolnou a  kvalitně odvedenou práci  a sponzoring odměn pro děti, patří organizačnímu týmu složenému ze členů oddílu orientačního běhu Kotlářka, paní Janě Němcové z DDM Praha 6 a jedné nadšené mamince. Děkujeme také paní učitelce Šárce Tůmové za povedené fotky. Děti vypadaly spokojeně, i když nezvítězily a to byl náš cíl. Tak třeba zase za rok.

Jedeme na Karlštějn

Jedeme na KarlštějnJeště v pondělí to vypadalo, že strašně zmokneme. Nicméně počasí si to rozmyslelo a my si tak mohli užít moc pěkný výlet do doby králů. Cestovali jsme vlakem do Karlštejna, ale po prohlídce jsme se ještě vydali jinou cestou. To abychom si užili nádherný výhled na hrad. Vyplatilo se. Nakreslili jsme hrad uhlem - některým se opravu obrázek povedl a vyrazili jsme po žluté do Zadní Třebaně. Opravdu povedený výlet!!!


Budky už mají své obyvatele

Budky už mají své obyvateleVyrobili jsme, pověsili jsme a teď můžeme pozorovat. Jedna z budek se zalíbila modřinkám. Možná zrovna těm, které jsme sledovali při svatebním tanci.
Jede král........

Jede král........700 let už stojí za nějakou tu oslavu, tak jsme si uspořádali oslavu poctivou. Karel IV. by měl určitě radost z toho, jak nadšeně se o něm děti dozvídají nové a nové informace. Dokonce nás už dvakrát sám navštívil a jednoho "andersenovského" večera zavítaly i jeho manželky.
Přijdou i další urození členové jeho rodiny a vydáme se vlakem  na výlet do míst, kde pobýval.
  
foto 2.den    foto 3.den      foto 4.den    foto 5.den

foto 6.den   

foto 7.den

Vyvěšování ptačích budek

Vyvěšování ptačích budekJaro už je tady, a tak vyvěšujeme pohodlné bydlení ptákům.Ti nám za odměnu předvedli svatební tanec. Byly to dvě modřinky a asi dobře věděly, že právě pro ně jsme přizpůsobili velikost vletového otvoru našich budek :-)
To všechno se dělo pod dohledem velmi milého pana ornitologa. Děkujeme.

Sochařské sympozium aneb "Rychle, než to roztaje!"

Sochařské sympozium aneb Zima se ještě nevzdala okolo brousícímu jaru, a tak jsme si neplánovaně užili sochání. Téma tvůrčího setkání na bílé školní zahradě byl(a) Zimní král/ Zimní královna. Na návštěvnících stránek necháme, kterou ze skulptur si stanoví jako vítěze :-) Technologické postupy i styl tvorby  byly ponechány absolutně v režii uměleckých dvojic. Zveme vás do naší krátkodobé expozice přímo na zahradě, nebo alespoň k prohlídce fotografií našich děl!

Budkování

BudkováníPřišlo nám pomáhat šest rodičů, a tak nám šla práce velmi rychle od ruky. Teď už jen pověsit a čekat až se zabydlí modřinky. Díky všem pomocníkům!!

Lyžařská škola v přírodě

Lyžařská škola v příroděOrlické Záhoří únor 2016. Skvělá škola v přírodě!! Počasí velmi proměnlivé nám pobyt nijak nepříjemně neovlivnilo. Naopak, díky němu jsme stihli i spoustu jiných věcí. Velké díky Rampušákovi i Krakonošovi, že stáli při nás!


Zde foto 2.den  Foto 3.den  Foto 4.den   Foto 5.den  Foto 6.den  Foto 7.den

Běžky

BěžkyVyplatilo se. Autobusem do Velké Chuchle a tam nám půjčili vybavení i pana instruktora. Bylo to naprosto skvělé. Endorfiny v krvi kolovaly i paní učitelce. Pro některé děti to byla úplně první zkušenost na běžkách, ale všechny působily na lyžích velmi stabilně. Nejlepší tělocvik ve školním roce! Naprosto smysluplně strávený čas!

Dáváme si dárky

Dáváme si dárkyKaždý měl dárky pro jednoho kamaráda - někdo dokonce  pro všechny.Besídka - Vánoce 2015

Besídka - Vánoce 2015Máme  kapelu, tak si děti samy doprovodily koledy. Byla to paráda.Přišli a bylo jich dost

Přišli a bylo jich dostBylo jich hodně a byli strašidelní. Nicméně jsme si je s nadhledem užili a potom si spravedlivě  rozdělili  koledu.


Interní koncert mladé čelistky

Interní koncert mladé čelistkyCecilka si přinesla svoje Čelíčko a vyzkoušela si jaké to je, mít diváky v hledišti. Zvládla to výborně. Už se těšíme na rozšíření repertoáru.
O strašilky je třeba pečovat

O strašilky je třeba pečovatNe, že by se do toho hrnuli všichni, ale těch, kteří pomáhají je dostatek :-)

Nutno dodat, že i když se snažíme pečovat poctivě, už jsme byli svědky toho, že nám jedna ze strašilek  umřela. Inu i to je součástí koloběhu života na zemi.První přání z Německa a ze Španělska už dorazila!!!!

První přání z Německa a ze Španělska už dorazila!!!!Velké čekání, velká zvědavost a velká radost!!!
Ale první dvě obálky už dorazily. Děkujeme do Španělska - Toleda a Německa - Seebrunnu :-)


Jonáš měl narozeniny a dostal krásná přání

Jonáš měl narozeniny a dostal krásná přáníTak se těšil na oslavu, až rozdal skoro všechny pendreky ještě dřív, než jsme mu stihli popřát :-) A dostal krásná přáníčka.Vánoční karty už cestují po Evropě

Vánoční karty už cestují po EvropěNakonec vyráběly přání děti v 34 evropských školách. Většina přání se už vydala na cestu po Evropě a většina dětí se už nemůže dočkat až přijdou do škol :-)Házená

Házená
Týmové sporty baví většinu z nás.Měsíčková pomáda na rty - z vlastní zahrádky

Měsíčková pomáda na rty - z vlastní zahrádkyKonečně zbylo tak akorát času na výrobu měsíčkové pomády. Recept velmi jednoduchý a na každého trochu zbylo.


centra - EVROPA - aneb budeme posílat přání k Vánocům do celé Evropy

centra - EVROPA - aneb budeme posílat přání k Vánocům do celé EvropyV pondělí jsme se vydali na výlet  po Evropě. Cestou vyrábíme vánoční karty a ty rozešleme po celé Evropě. Budeme pak napjatě čekat odkud ze slíbených více než dvaceti evropských škol přijdou přání i nám. Máme připravenou i mapu a budeme do ní zapichovat odkud už k nám přání doletělo.

Přírodovědný koutek

Přírodovědný koutekZ botanické zahrady se nás vrátilo víc, než tam odjelo! A nebylo to tak, jako když se vrátíme ze ŠvP s oživlými hlavičkami:-)
Tentokrát je to hmatatelnější a budeme- li se dobře starat, třeba se i pokocháme pravou přírodní krásou motýla Soví oko!

A až čas motýlí pomine, tak nám zůstanou strašilky.

Botanická zahrada

Botanická zahradaAž na komplikovanou dopravu (příště pojedeme přívozem) povedená výprava za přírodou. Bezvadný průvodce jak v exteriéru, tak ve Fata Morgáně. Bohužel můj mobil byl schopen zaznamenávat jen několik prvních minut. Ale i  z toho mála zvědavost čiší. Do školy si neseme  sbírku přírodnin a některé exempláře jsou dokonce živé !!!! Vypadá to na přírodovědecký koutek u okna:-)

Den stromů aneb vědci v akci

Den stromů aneb vědci v akciDnešní den byl čistě ve znamení vědy. V laboratoři chemie, kde jsme mohli celý den být, jsme zjišťovali odpovědi na otázky:

Dýchá strom? A jestliže ano, tak  jak?
Jak se dostanou živiny a vláha až nahoru,  k tomu nejvyššímu listu?
A kde se na podzim berou v listech ty krásné barvy?

Chvílemi to byla i fuška, ale na otázky jsme odpovědi našli.

Historický ústav aneb tvoříme brožuru

Historický ústav aneb tvoříme brožuruVšechny informace o době před sto lety, které nám přišly zajímavé (u každého to bylo trochu jinak), jsme zaznamenali do knížky, kterou jsme sepsali a svázali vlastními silami. Děti to viditelně bavilo.
Povídání o jednom prapradědečkovi učiteli

Povídání o jednom prapradědečkovi učiteliAmálky prapradědeček byl ve své době nejspíš velmi  zajímavý a moderní pan učitel. Jeho pravnučka - tedy Amálčina maminka - nám moc hezky vyprávěla o tom, jak to chodilo před sto lety v běžných školách a jak supermoderně a chytře se v té samé době učilo ve Zlíně, ve škole, kterou zřídil pan Baťa. Tělocvik každý den, moderní učebny se spoustou pomůcek, svačina za šedesát haléřů...........
Moc děkujeme!!!

Gustav Klimt

Gustav KlimtUmělec, který žil před sto lety a naše inspirace jeho obrazem.


Před sto lety pokračuje

Před sto lety pokračujeDalší dokumentace z naší cesty do roku 1915.


A jsme druháci!!!!

LES v Národním zemědělském muzeu

LES v Národním zemědělském muzeuPro naše předky byl veledůležitý a dobře to věděli. I pro nás je veledůležitý, ale mnohdy to nevíme!!!!
A tak jsme si ho odprožili v NZM. Pan průvodce Michal byl velmi trpělivý a milý.
Před sto lety aneb 2.C 1915 -1916

Před sto lety aneb 2.C 1915 -1916Začínáme zkoumat minulost!
Poznáváme staré předměty, řemesla, vynálezy, píšeme perkem podle starých krasopisných vzorů a děláme při tom spoustu kaněk, řešíme příklady ze starých početnic, hledáme předky a zjišťujeme rodinné historky, povídáme si o první světové válce........
a hlavně se nám nejvíc líbí, když oslovujeme paní učitelku Slečno učitelko.

VYSVĚDČENÍ - aneb zase námořníci

VYSVĚDČENÍ - aneb zase námořníciSamé jedničky, krásné počasí a dobrá nálada. Tak nějak jsme si předávali vysvědčení......
Písmenkové vlajky si neseme domů jako památku na první třídu

Písmenkové vlajky si neseme domů jako památku na první tříduPoslední den před vysvědčením.Naše přečtená literatura

Naše přečtená literaturaČteme jako o závod. Máme totiž ve třídě čtenářský virus a doufáme, že je nevyléčitelný :-)

Třídní oheň

Třídní oheňJedním slovem - Paráda!!!!
Slovenský den

Slovenský denPohádky čtené slovenskými příbuznými, pomazánka z brynzy, jazykové okénko, animovaná pohádka ve slovenštině..... a po prázdninách ještě slovenské hudební okénko.Slib na prázdniny

Slib na prázdninyV září se uvidí.......Zahradní slavnost

Zahradní slavnostTýdny nacvičování a tři minuty slávy!!!Sklizeň a salát

Sklizeň a salátCo jsme si zaseli a zasadili, to si také sklidíme :-)

Výlet do Strážného

Výlet do StrážnéhoLinkovým autobusem jsme si s veselým panem řidičem a neveselými spolucestujícími dojeli na výlet do Strážného


Co je to demokracie?

Co je to demokracie?Demokracie v hodinách aneb volíme nejpovedenější ciferník k použití v třídních hodinách.

Zahrada v pytli

Zahrada v pytliZahradničíme a k překvapení nás samotných nás to strašně baví!!!!Vyprávíme kamarádům co jsme četli

Vyprávíme kamarádům co jsme četliOd dospěláka by to tak zajímavé nebylo:-)

Navštívily nás strašilky

Navštívily nás strašilky

Zahrada v krabici

Zahrada v krabici

Cesta za Sluncem

Cesta za SluncemNejdřív vyrobit brýle, potom pozorovat zázraky přírody.......Škola v přírodě - LYSEČINY 2015

Výtvarná spolupráce

Výtvarná spolupráce

CENTRA - LIDSKÉ TĚLO

CENTRA - LIDSKÉ TĚLO

Výstava

Výstava Byla skvělá a vytvořili ji naši starší spolužáci!!!

ANGLICKÁ DIVADLA

ANGLICKÁ DIVADLAUčíme se a hrajeme!!!

SLAVÍME A SLAVÍME RÁDI

JAK TO U NÁS VYPADÁ, KDYŽ MÁME CENTRA


Divadlo - Little Elephant - Snail říjen 2014

1.ANGLICKÉ DIVADLO

1.ANGLICKÉ DIVADLOPrvní představení a hned v angličtině!!!
Pozvali jsme rodiče do hodiny a ukázali jim jak snadná angličtina je :-)

Mimochodem - díky za sladkou "mafínovou" odměnu paní Ohankové a za
fotodokumentaci paní Dekanové

Divadlo A

Divadlo B


PODZIM-STROMY-HVĚZDA

PODZIM-STROMY-HVĚZDA
Habr, javor, dub i buk  ....... takhle začíná písnička, která nás ráno naladila na lesní hledání.

Tedy, habr nám dal zabrat, tak jsme ho cestou raději zaměnili za jasan - krásný veliký jasan! Díky bystrému zraku Cecilčinu jsme objevili i břízu, která je ve Hvězdě překvapivě  spíše vzácná.

Do obory vyrazilo pět "hlídek"  Duby, Buci, Břízy, Javory a Habři - ti se cestou stali Javory. Každá skupina měla za úkol nasbírat vzorky svého jmenovce a donést si je do školy. Kopírovali jsme i jejich kůru. Svým stromům jsme potom tvořili jejich patrony. Každý na to chtěl jít jinak, a tak nám zatím trochu skřípal pojem skupinová práce:-)  My se to ale naučíme!!!

Bylo krásně, jen trochu chladno. Stromová honička ale zahřála a mohlo se jít zpět. Díky "nosům" si zapamatujeme javor - snad!!!

                                                            ........... smrk, modřín, jedle, lípa, klen                                                                                                                                                     a jsou tu PODZIMNÍ  PRÁZDNINY
Hurá! Břízy našly břízu - ve Hvězdě výkon!  A odebírají si vzorek - i kopii kůryBuci, Duby, Jasani, Břízy, Javory  - všechny skupiny tvoří svému stromy patrona či skřítkaZahřívací kolečko kupodivu nikdo neodmítlStromová honička

NÁMOŘNÍCI

NÁMOŘNÍCI
Na palubě vládne klid a mír
- tedy, často
to tak opravdu je:-)  
                                                                                                                                                                                            

NÁSTĚNKA

KOMU ŘÍCT O ŠIKANĚ, ABYCH NEŽALOVAL?

Internetová schránka důvěry.

GDPR - INF. MEMORANDUM

Zásady zpracování osobních údajů, kterými se škola řídí.

YOUTUBE KANÁL

Videa ze školních akcí a krátké filmy vytvořené v rámci výuky  i zájmových kroužků můžete nově sledovat na školním kanálů na Youtube.

MÁME FACEBOOK

Dění ve škole sledujte i na Facebooku.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVY

V zájmu zvýšení bezpečnosti žáků ve školní budově je nutno návštěvu předem ohlásit (mailem, telefonicky).
Návštěvy, prosím, hlaste tomu, s kým se potřebujete setkat.
Neohlášené návštěvy nebudou vpuštěny do budovy.
Děkujeme za pochopení.

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení rodiče, nabízíme Vám manuál pro snadnou orientaci v novém prostředí elektronické žákovské knížky, kterou zavádíme od 4. do 9. tříd.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy