AKTUÁLNĚ ZE ŠKOLY

Informační memorandum ke zpracování osobních údajů

Cílem tohoto dokumentu je shrnutí základních informací o zásadách zpracování osobních údajů, kterými se naše organizace řídí a které přijala za účelem zajištění souladu s nařízením parlamentu a Rady EU 2016/679 (dále jen „GDPR“), které je na území ČR účinné od 25.5.2018 a to zejména a s přihlédnutím k čl. 13 Nařízení.

V souladu s GDPR zpracovává naše organizace osobní údaje dle těchto zásad:

1. Zákonnost, korektnost a transparent – Provádíme zpracování jen v případě, kdy k tomu existuje legitimní důvod (např. zákonná povinnost, plnění smlouvy, ochrana našich zájmů, ochrana zájmů třetích osob nebo udělený souhlas subjektu údajů).

2. Účelové omezení – Shromažďujeme osobní údaje jen pro konkrétní, výslovně vyjádřené a legitimní účely (viz výše).

3. Minimalizace údajů – Zpracování osobních údajů provádíme pouze v míře a rozsahu, který je nezbytný ve vztahu k danému účelu.

4. Přesnost – Zpracováváme pouze aktuální osobní údaje, které odrážejí skutečný stav věci.

5. Omezení uložení – Držíme osobní údaje po dobu ne delší, než je nezbytné a zákonné.

6. Integrita, důvěrnost – Zavedli jsme dostatečné technické a organizační opatření k ochraně osobních údajů před náhodným nebo protiprávním zničením, ztrátou, změnou nebo neoprávněným poskytnutím nebo zpřístupněním přenášených, uložených nebo jinak zpracovávaných osobních údajů.

Kontaktní údaje správce OÚ

Název právnické osoby dle Zřizovací listiny

Základní škola Petřiny – sever,

Na Okraji 43, Praha 6

Adresa sídla právnické osoby

Na Okraji 305/43, 162 00 Praha 6

Telefonické spojení

Oficiální e-mail právnické osoby

skola@zspetriny.cz

ID datové schránky

i7q3esz

Titul, jméno, příjmení ředitele (statut. orgánu)

Mgr. Jana Kindlová

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů

Název právnické osoby

společnost Equica, a.s.

Adresa sídla právnické osoby

Rubeška 215/1, 190 00 Praha 9 – Vysočany

Telefonické spojení  pověřence

+420 606 745 561

Oficiální e-mail pověřence

jana.leitkepova@equica.cz

ID datové schránky

ymkdxhb

Titul, jméno, příjmení pověřence

Jana Leitkepová

Většinu osobních údajů zpracováváme za účelem splnění zákonem předepsaných povinností, zejména podle zákona č. 500/2004 Sb., správní řád v platném znění, zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů. V případě, že provádíme zpracování, jehož účelem není splnění zákonem předepsaných povinností, plnění smlouvy nebo oprávněného zájmu, jedná se o zpracování osobních údajů, ke kterému potřebujeme výslovný, svobodný, konkrétní a informovaný souhlas subjektů údajů (zaměstnanců, žáků, resp. jejich zákonných zástupců). Jedná se zejména o zpracování osobních údajů o podobě žáků (fotografie a videa) či zpracování základních identifikačních údajů žáků pro účely hlášení na soutěže, mimoškolní aktivity, výlety, exkurze nebo sportovní akce, zveřejnění výsledků na soutěžích atd. Poskytnutí takového souhlasu je zcela dobrovolné a souhlas lze kdykoli odvolat.

VÝTVARKA V PONDĚLÍ ODPADÁ

Kroužek Výtvarka (vede Martina Macků) v pondělí 28. 5. od 16:00 odpadá. Kroužek je možné nahradit - v pondělí od 14:00 nebo v úterý od 16:00 na lekcích s L. Vaněčkovou.

Výsledky po prvním termínu VV zkoušek

Milí účastníci výtvarných zkoušek, předkládáme  vám předběžné výsledky. Finální pořadí a umístění bude známo až po zkouškách v náhradním termínu, které se konají 4.6. 2018.

VÝSLEDKY ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

VYJÁDŘENÍ ŠKOLY K ELEKTRONICKÝM CIGARETÁM

Informace o škodlivosti el. cigaretInformace o škodlivosti el. cigaret

BIBLIOBUS NA ZAHRADĚ - 28. 5.

BIBLIOBUS NA ZAHRADĚ -  28. 5. Každé sudé pondělí od 14 do 16 hodin bude na zahradě pravidelná zastávka bibliobusu Oskar - pojízdné pobočky Městské knihovny v Praze.  Můžete jen nakouknout, prolistovat, co se vám líbí, ale také půjčit i vrátit knihy.