Položek: 141-150 z celkem: 181   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

5.C 2018/2019

Jonáš měl narozeniny a dostal krásná přání

Jonáš měl narozeniny a dostal krásná přáníTak se těšil na oslavu, až rozdal skoro všechny pendreky ještě dřív, než jsme mu stihli popřát :-) A dostal krásná přáníčka.

Vánoční karty už cestují po Evropě

Vánoční karty už cestují po EvropěNakonec vyráběly přání děti v 34 evropských školách. Většina přání se už vydala na cestu po Evropě a většina dětí se už nemůže dočkat až přijdou do škol :-)

Házená

Týmové sporty baví většinu z nás.

Měsíčková pomáda na rty - z vlastní zahrádky

Měsíčková pomáda na rty - z vlastní zahrádkyKonečně zbylo tak akorát času na výrobu měsíčkové pomády. Recept velmi jednoduchý a na každého trochu zbylo.

centra - EVROPA - aneb budeme posílat přání k Vánocům do celé Evropy

centra - EVROPA - aneb budeme posílat přání k Vánocům do celé EvropyV pondělí jsme se vydali na výlet  po Evropě. Cestou vyrábíme vánoční karty a ty rozešleme po celé Evropě. Budeme pak napjatě čekat odkud ze slíbených více než dvaceti evropských škol přijdou přání i nám. Máme připravenou i mapu a budeme do ní zapichovat odkud už k nám přání doletělo.

Přírodovědný koutek

Přírodovědný koutekZ botanické zahrady se nás vrátilo víc, než tam odjelo! A nebylo to tak, jako když se vrátíme ze ŠvP s oživlými hlavičkami:-)
Tentokrát je to hmatatelnější a budeme- li se dobře starat, třeba se i pokocháme pravou přírodní krásou motýla Soví oko!

A až čas motýlí pomine, tak nám zůstanou strašilky.

Botanická zahrada

Botanická zahradaAž na komplikovanou dopravu (příště pojedeme přívozem) povedená výprava za přírodou. Bezvadný průvodce jak v exteriéru, tak ve Fata Morgáně. Bohužel můj mobil byl schopen zaznamenávat jen několik prvních minut. Ale i  z toho mála zvědavost čiší. Do školy si neseme  sbírku přírodnin a některé exempláře jsou dokonce živé !!!! Vypadá to na přírodovědecký koutek u okna:-)

Den stromů aneb vědci v akci

Den stromů aneb vědci v akciDnešní den byl čistě ve znamení vědy. V laboratoři chemie, kde jsme mohli celý den být, jsme zjišťovali odpovědi na otázky:

Dýchá strom? A jestliže ano, tak  jak?
Jak se dostanou živiny a vláha až nahoru,  k tomu nejvyššímu listu?
A kde se na podzim berou v listech ty krásné barvy?

Chvílemi to byla i fuška, ale na otázky jsme odpovědi našli.

Historický ústav aneb tvoříme brožuru

Historický ústav aneb tvoříme brožuruVšechny informace o době před sto lety, které nám přišly zajímavé (u každého to bylo trochu jinak), jsme zaznamenali do knížky, kterou jsme sepsali a svázali vlastními silami. Děti to viditelně bavilo.

Povídání o jednom prapradědečkovi učiteli

Povídání o jednom prapradědečkovi učiteliAmálky prapradědeček byl ve své době nejspíš velmi  zajímavý a moderní pan učitel. Jeho pravnučka - tedy Amálčina maminka - nám moc hezky vyprávěla o tom, jak to chodilo před sto lety v běžných školách a jak supermoderně a chytře se v té samé době učilo ve Zlíně, ve škole, kterou zřídil pan Baťa. Tělocvik každý den, moderní učebny se spoustou pomůcek, svačina za šedesát haléřů...........
Moc děkujeme!!!